Cumhuriyet Bayramımız Yalova’da Coşkuyla Kutlanacak

YALOVA BELEDİYESİ CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA PROGRAMI

Cumhuriyet Bayramımız Yalova’da Coşkuyla Kutlanacak

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 91.yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır. Bir halk şöleni içeriğinde hazırlanan kutlama programı,28 Ekim Salı saat 17.00’de başlayacak. Etkinlikler Yalova Valiliği’ne bağlı devlet kurumları, Yalova Belediyesi birim müdürlükleri, ilimizin Sivil Toplum Kuruluşları, spor kulüpleri, kültür, sanat ve eğitim etkinliklerinde bulunan kuruluşları ile köyler, belde ve belediyelerinin de katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Yalova’da faaliyet gösteren tüm Sivil Toplum Kuruluşları’nın katılımıyla organize edilen, tiyatro ve halk dansları gruplarının da yer alacağı panayır etkinliğimiz saat 14:00-17:00 arasında Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşecektir. Geleneksel Fener Alayımız 17:30’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacaktır. Yürüyüş güzergahı Cumhuriyet Meydanı’ndan Yalı Caddesi yönü ve sonrasında Sefabey Caddesi’nden İstanbul Caddesi istikametinde sürerek Fatih Caddesi doğrultusunda devam edecek biçimde belirlenmiştir. Cumhuriyetimizin 91. Yılı kutlamaları çerçevesinde gerçekleşecek ve bir Cumhuriyet yürüyüşü anlamı taşıyan Fener Alayı Stadyum Caddesi üzerinde bulunan 90.Yıl Spor Salonu’nda gerçekleşecek Cumhuriyet Konseri’yle sonlanacaktır.

Bayraklarımızı alıp Cumhuriyet Meydanı’nda buluşup bir kez daha Cumhuriyet Yürüyüşümüzü hep birlikte gerçekleştireceğiz. Tüm halkımız davetlidir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.