SİLPAGAR, “DEĞERLERİMİZ HAYAT OLUYOR” ETKİNLİĞİNDE

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Çiftlikköy’de Değerlerimiz Hayat Oluyor” projesi kapsamında GSD Eğitim Vakfı İlkokulu ve Ortaokulu’nun düzenlediği ‘Tutumluluk’ temalı programa katıldı. Etkinliğe Başkan Silpagar’ın yanı sıra Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

BAYAT EKMEKLER TAZE LEZZETLER YARIŞMASI YAPILDI

Proje ve tutumluluk hakkında okulda yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgiler veren Müdür Yardımcısı Şentürk Kul gelişmekte olan ülkelerde yılda 150 milyon ton buğdayın heba olduğunu ve bu miktarın tüm fakir ülkelerdeki açlığı ortadan kaldıracak miktarın 6 katını oluşturduğunu dile getirdi. Tutumlulukla ilgili olarak hazırlanan slayt gösterisi sonrasında “Çiftlikköy’de Değerlerimiz Hayat Oluyor” projesi kapsamında öğrencilerin sahne aldığı drama gösterisi yapıldı. Büyük alkış alan gösteri sonrasında yemek dalında yapılan yarışmada derece alanlara Kaymakam Karabulut tarafından ödülleri takdim edildi. Bayat ekmeklerin değerlendirilerek sofralara yeniden kazandırılması ve yeni tatların keşfedilmesi için yapılan “Bayat Ekmekle Taze Lezzetler” yarışmasında birincilik ödülü ‘Ispanaklı Bayat Ekmek Tatlısı’na verildi.

BAŞKAN SİLPAGAR ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİNİ VERDİ

Başkan Silpagar da resim dalında yapılan yarışmada ilkokullar dalında birinciliği elde eden Zülal Kayhan, ikinci Rana Nisa Durmuş, üçüncü Reşat Çınaroğlu’na ve ortaokullar dalında birinciliği elde eden Dilan Doğan, ikinci Sezen Sena Aksu, üçüncü Aylin Türk’e ödüllerini takdim etti. Karikatür dalında derece alan Ahmet Çetin, Sercan Şimşek, Zeynep Senanur Yücel ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’den, afiş dalında derece alan Edanur Yetkin, Bengisu Ağyar, Ümran Fitoz da ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir’den aldı. Tasarruf bilincini geliştirmek için yapılan sınıf kumbaraları etkinliğinde en fazla para toplayan 3-D sınıfı başkanı Kadir Atik’e de ödülünü Okul Müdürü Abdurrahman Efe verdi. Okul müzik öğretmeni Gonca Şen öncülüğünde hazırlanan müzik dinletisi ile program son buldu. Etkinlikte verilen bilgilere göre, yılda yaklaşık 10 milyon insan açlık ve yetersiz beslenmeden ölüyor. Yaklaşık 1 milyar insan açlık çekiyor. Dünya çapında yaklaşık 1 milyar ton yiyecek çöpe atılıyor. Gelişmiş ülkelerde çöpe atılan gıdaların yüzde 40’ı aslında yenebilecek durumda. Türkiye’de her gün 120 milyon ekmek üretiliyor. Bu ekmeklerin yaklaşık 12 milyonu çöpe gidiyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.