VALİ YILMAZ: ONLAR OLMASA BİZ BURADA OLAMAYIZ!

Şehit Polis Abdulhamit Kaya’nın ismi  İmam Hatip Ortaokuluna verilmesi üzerine Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulunda bir program düzenlendi. 

 

Düzenlenen programa, Vali Tuğba Yılmaz’ın yanı sıra Parti temsilcileri ve Şube müdürleri katıldı. Aynı zamanda 2016- 2017 yılının birinci döneminin sona ermesi ile birlikte Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleşen karne dağıtım törenine katılan Vali Tuğba Yılmaz, okulda yapımı tamamlanan kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi.

 

Programda, Şehit Polis Abdulhamit Kaya’nın portresi Şehidin ailesine hediye edildi.

 

 

Müftü Turgut Açari tarafından tüm şehitlerimize dua edilmesinin ardından Şehit Kaya’nın Vali  Yılmaz, “Okulumuza ismini verdiğimiz çok kıymetli Şehit kardeşimiz Abdulhamit Kaya’yı rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar olmasa biz burada olamayız. Bu bilinçle hareket etmemiz lazım. Onları her zaman minnetle, şükranla, rahmetle anmamız gerekiyor. Onlara layık olacak şekilde çalışmamız, gayret göstermemiz gerekiyor. Ben inanıyorum ki bu okulumuzdan mezun olacak kardeşlerimizde tıpkı Şehidimiz Abdulhamit Kaya gibi Ömer Halis Demir gibi Zeynep Sağır gibi evlatlar olarak yetişecekler. O bilinçle, o vatan sevgisiyle yetişecekler. Onlar bugün karnelerini alacaklar ama o bilinçle, yüreklerinde vatan sevgisiyle her daim okula gelecekler, gayret gösterecekler. Şehitlerimizi her daim hatırlayacaklar. Şehidimizin ailesine böyle bir kahraman evlat yetiştirdikleri için şükran ve minnet duyuyorum. Kendilerine hepiniz adına saygılarımı iletiyorum.” dedi.

 

Program; Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu Kütüphanesi’nin açılış kurdelesini kesilmesiyle ve Vali Yılmaz tarafından Şehit Abdulhamit Kaya İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine karnelerini dağıtmasıyla sona erdi.

 

Büşra Gündüz

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.