VAKUM TEDAVİSİ UMUT OLDU

Tamer Tünay Yalova’da yaşayan bir şeker hastası. Hastalığını tamamen tesadüfen öğrenmiş.30 yıl önce İzmir’de bacak ekleminden geçireceği bir ameliyat öncesi yapılan tahliller esnasında tip 2 diyabet ( şeker) hastası olduğu ortaya çıkmış.

 

 

Şu anda Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi servisinde yatıyor. Bundan 8 ay önce diyabetik ayak ( geçmeyen iltihaplı yaralar ) sebebiyle sağ ayağı diz altından kesilmiş. Şimdi de sol ayağında aynı sorunu var.

 
Tamer bey; “Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi Polikliniğine ayağımda ki yaralar için başvurduğum ve servise yatışım yapıldı. Diyabet Hemşiresi Derya TAŞÇI servis ziyareti sırasında diyabetle ilgili ilaçlarımı yanlış kullandığımız fark ederek beni dahiliye polikliniğine yönlendirdi. Yapılan kan tahlilleri sonrasında kan şekeri değerlerimin kötü durumda olduğu ve insülinlerimi yanlış kullandığımı tespit etti. Bunun üzerine tedavim yeniden düzenlendi ve böylelikle şeker kontrolü sağlandı. Daha önce bir bacağımı kaybettiğim için ayağımdaki yaralar beni çok korkutuyordu. İkinci bacağımı kaybetmek istemiyorum. Ortopedi ve Travmatoloji hekimi tarafından yaralarım için vakum tedavisi uygulanmaya başlandı. Tedaviden çok memnunum ve sol ayağımın kesilmekten kurtulacağına inancım tam” dedi.

 

Vakum Tedavisi nedir?

 

Bu yöntem yara iyileşmesi tedavisinde, zor, iyileşmeyen, geç iyileşen ve tekrarlayan yaralarda iyileşmeye yardımcı olan bir tedavi yöntemidir. Vakum tedavisi ile yara üzerine belli bir negatif basınç uygulanarak yaranın iyileşmesi hızlandırılır. Özellikle kronik, problemli ve zor iyileşen yaralarda ( diyabetik ayak, yatak yaralar vb) ümit vaat etmektedir.?

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.