CUMHURİYET HALK PARTİSİ YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE’NİN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce Ramazan bayramı dolayısıyla yazılı nesaj yayınladı.

 

İnce mesajında; “Başta Suriye, Yemen, Libya olmak üzere birçok Müslüman ülkede Ramazan, barışa, sevgiye, dostluğa, kardeşliğe, yardımlaşmaya duyulan özlemle geçti.

 

Kendi ülkemizde ise Ramazan, demokrasiye, onun kazanımlarına savaş açmış bir iktidarın uygulamaların yarattığı hukuksuzluklara tanıklık etti.

 

Bir ülkenin birliği, beraberliği farklılıklar arasındaki adaletle sağlanır. Yurttaşları arasında birlik ve beraberliği yok eden bir adalet anlayışının ülkemizde yerleştirilmek istenmesi kabul edilemez bir durumdur.

 

Cumhuriyet Halk Partisi önderliğinde başlatılan büyük Adalet Yürüyüşünün Ramazan ayına denk gelmesi, adaletsizliklerinin nasıl dayanılamaz, kabul edilemez noktaya geldiğinin kanıtıdır.

 

Nefsimizin ıslahına, kalbimizin temizlenmesine, vesile olan Ramazan aynı zamanda evrensel insanı değerlerin savunulmasıyla geçen bir ay olması bizler için önemli bir mesajdır.

 

Dileğim inancımızın, yardımlaşmanın, dayanışmanın, birlik ve beraberliğimizin sembolü olan Ramazan Bayramının coşku ve sevinçle kutlanması, Müslüman ülkelerde yaşanan çatışmaların biran evvel bitmesi, bu ülkelere barışın huzurun gelmesi, ülkemizde ise adaletsizliklerin son bulmasıdır. Çünkü bayramlar güzel olan olanları büyütmek ve çoğaltmaktır.

 

Başta Yalovalı hemşerilerimin olmak üzere bütün yurttaşlarımızın ve İslam âleminin Ramazan Bayramını kutluyorum.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.