“SÜSLÜ KADINLAR” YALOVA’DA BİSİKLETE BİNECEK

Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılacak olan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu”, Yalova’da PAB üyesi Hatice Akyol tarafından organize edilecek. Etkinlik, 24 Eylül Pazar günü saat 16.00’da heykelde başlayacak.

 

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 2013 yılında Sema Gür’ün “hadi kızlar süslenip püslenip bisiklet turu yapalım” demesi ile doğan ve ardından tüm Türkiye’ye yayılan bir farkındalık etkinliğine dönüştü.

 

Bu yıl 24 Eylül’de 50 şehirde eş zamanlı olarak yapılacak etkinliğin mimarları gönüllü kadınlar. İşlerinden, ailelerinden “çaldıkları” zamanlarda bisiklet turu için rota planlıyorlar. Yalova’da da 24 Eylül 2017 de saat 16:00 da PAB (Perşembe Akşamı Bisikletçileri) kurucu üyesi Hatice Akyol’un düzenlediği etkinlik kapsamında heykelde buluşacak bisikletçiler Çiftlikköy’e tur gerçekleştirilecek. Bisiklet kullanan tüm kadınlar bu tura katılabiliyor.

 

Bisiklete herkesin binebildiğini, hatta çok güzel bindiğini, o da yetmezmiş gibi süslü püslü bindiğini göstermek için Otomobilsiz Kentler Gününde her yıl SÜSLÜ KADINLAR yollarda olacak. Kentlerin yollarını egzoz dumanı kokusu değil, parfüm kokusu saracak. Yaptır saçları, sür parfümünü, giy kokoş elbiseni, tak şalını, sür rujunu-ojeni, giy topuklunu; sadece kendini mi süsleyeceksin? Hayııır… Bisikletini de süsle, çık yollara…

 

Tura Katılım Koşulları:

1- Kadın olmak

2- Süslü olmak

3- Süslü bir bisiklete sahip olmak

4- En fazla 10 km hızla ilerlemek

5- Şaşkın şaşkın bakanlara el sallamak

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.