QUALCOMM ANDROİD OREO’YU (GO EDİTİON) DESTEKLEDİĞİNİ DUYURDU

AdroidOreo (Go Edition)gelişmekte olan bölgelerde 1 GB ve daha altında belleğe sahip olan cihazlar için yenilenmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

 

Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ: QCOM) bir iştiraki olan Qualcomm Technologies, 1 GB ve daha altında belleğe sahip akıllı telefonlar için optimize edilmiş bir kullanıcı deneyimi sunan AndroidOreo’yu (Go Edition) desteklediğini duyurdu. Qualcomm Technologies Google ile işbirliği içinde çalışıp hız ve güvenilirliğe odaklanarak makul fiyatlı akıllı telefonların yeni dalgasını hayata geçirmeyi hedefliyor. AndroidOreo (Go Edition)Android işletim sistemi ve uygulamalarını optimize hale getirerek daha düşük depolama alanı ve RAM’e sahip cihazlarda verimli bir şekilde çalışmasını sağlayarak gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu durum Hindistan, Güneydoğu Asya ve Afrika gibi gelişmekte olan bölgelerdeki mobil kullanıcılara esneklik kazandırırken daha modern bir işletim sistemine sahip çok sayıda Android akıllı telefonlarına erişim imkanı veriyor. Android Open Source Project’te yayınlanması beklenen ve Android’in en yeni versiyonu olacak AndroidOreo’nun erişime sunulmasıyla orta ve düşük sınıf Qualcomm Mobil Platformları da cihaz üreticilerinin kullanımına hazır olacak.

 

Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Nancy Fares konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar için düşük fiyatlı telefonlarda yüksek performans sunacak hızlı bir işletim sistemi olan AndroidOreo’yu (Go Edition) Qualcomm Snapdragon mobil platform ailesi ile birlikte çalışır hale getirdiğimiz için çok heyecanlıyız. AndroidOreo (Go Edition), düşük fiyatların özellikle tüketicilerin ilgisini çektiği gelişmekte olan bölgelerde ile ön ödemeli ve uzun vadeli kullanım seçeneklerinin yaygın olduğu bölgelerde optimize bir Android kullanıcı deneyimi sunacak.”

 

AndroidOreo (Go Edition) Google’ın yerel ihtiyaçlara cevap vermek için tasarlanan en popüler uygulamalarını kullanıcıların hizmetine sunarken 1 GB ve daha az belleğe sahip akıllı telefonlar için tasarlanmış uygulamaları öne çıkaran Google Play ile kullanıcılara istedikleri uygulamaları indirme şansı veriyor. AndroidOreo (Go Edition) ek olarak veri kullanımının izlenmesi ve kontrolü, AndroidOreo ile Google’ın halihazırda geliştirmiş olduğu güvenlik iyileştirmeleri gibi birçok özelliği de beraberinde getiriyor. AndroidOreo (Go Edition), Snapdragon mobil platformları ile eşleştirildiğinde bu sınıf akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş yeni kullanıcı deneyimlerini müşterilere ulaştıracak.

 

Android ve Google Play Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı SameerSamat ise gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Giriş seviyesi birçok için internete giriş kapısı demek, bu yüzden Google olarak biz de bu cihazları kullanan herkese çok iyi bir deneyimi garanti etmek istedik.AndroidOreo (Go Edition) sağlayacağı iyileştirilmiş depolama, performans, veri yönetimi ve güvenlik özellikleri ile bizi heyecanlandırıyor.”

 

Snapdragon mobil platfromlarını kullanan cihazlarda çalışacak olan AndroidOreo’nun (Go Edition) 2018’in ilk aylarında kullanıma sunulması bekleniyor.

 

Qualcomm Hakkında

 

Qualcomm’un teknolojileri akıllı telefon devrimine güçveriyor ve milyarlarca insanı birbirine bağlıyor. 3G ve 4G’ye liderlikeden Qualcomm, şimdi de akıllı ve bağlantılı cihazların yeniçağı 5G’ye giden yolda öncülük yapıyor. Ürünlerimiz; otomotiv, programlama, IoT ve sağlık gibi endüstriler de devrim yaratıyor ve milyonlarca cihazın daha önce hayal dahiledilemeyecek şekilde birbirleri ile bağlantı kurmasını sağlıyor. Qualcomm Incorporated, lisanslamabirimi Qualcomm TeknolojiLisanslama (QTL) ve patent portföyünün büyük bir bölümünü de kapsar. Qualcomm Incorporated’ın iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., tümiştirakleriilebirliktebütünmühendislik, araştırma, geliştirmefaaliyetlerimiziveiçerisindeyarıiletkenişbirimimizQCT’ninyanısıramobil, otomotiv, programlama, IoT vesağlıkbirimlerimizin de bulunduğu bütün ürün ve servis işlerimizi yürütmektedir. Daha fazla bilgi için Qualcomm’un web, blog, Twitter ve Facebook sayfalarınıziyaretedebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.