YALOVA İMAM HATİP ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ BECERİLERİNİ GÖRÜCÜYE ÇIKARTTI

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte eğitim yılının sonuna gelindiği son günlerde okullarda tatlı bir telaş başlar. Yılsonu sergilerinde el emeklerini sergilemek ve beğenildiğini görmek öğrencileri bir hayli mutlu eder.

 

Bu mutluluğu yaşayan Yalova İmama hatip ortaokulu öğrencileri bütün bir yıl hazırladıkları ürünleri Yalova Kent Müzesinde sergilediler.

 

 

Sergi hakkında bilgi veren, Yalova imam hatip ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni ve çini kursu öğretmeni Salih Önal,Yalova İmam hatip ortaokulunda açtığımız çini işlemeciliği kursu Yaklaşık olarak kasım ayından beri çalışmalarımıza başladık.Bu çalışmaların içinde öğretmen,öğrenci  ve velilerimiz var.Eserlerimizin çoğu atölyemizden çıktı,Bu  sergi Halk eğitim Merkezi işbirliği ile meydana çıkan bir çalışmadır.Yaptığımız bu çalışma Yalova genelinde bir ilktir. Beşinci sınıf öğrencilerinin el becerileri  ile  meydana gelen bu çalışmada fazlası ile ciddi bir emek var. Çocuklarımız teneffüslerde dışarıda top oynamak yerine heves ile atölyeye koşup çini yaptılar. Öğrencilerinin bu çalışmalarından oldukça memnun olan Önal; Çini klasik Türk İslam sanat’ı.Bu biliniyor fakat güzel anlamda yapan fazla kişi yok.Çocukların bunu öğrenmesi  ve hangi aşamalardan geçip elimize geldiğini görmeleri onların kazanımları oluyor.Yaptıkları işlere bakınca çok amatör işlerde değil.sergimiz 1 Hazirana kadar açık kalacak.Yalova halkını sergimize bekliyoruz dedi.

 

Yalova belediye başkanı Vefa Salman, Yalova İl Milli Eğitim müdürü Ali Tosun,Yalova Halk Eğitim merkezi müdürü Sadrettin Doğan’ın kestiği kurdele merasiminden sonra gezilen çini sergisi büyük beğeni aldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.