ÇİFTLİKKÖY’DE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Çiftlikköy’de Gaziler Günü, 23 Nisan Meydanı’nda yapılan törenle kutlandı. Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Kıbrıs Gazisi Mehmet Özgöçer’in Atatürk Anıtı’na çelenkleri sunmasının ardından tüm şehit ve gazilerimiz anısına saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

 

Gaziler adına günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kıbrıs Gazisi Mehmet Özgöçer yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşan Asteğmen Alpdoğan Esenoğlu da, konuşmasında, “Nasıl ki ulusal bağımsızlığımızı ve özgürlüklerimizi Kurtuluş Savaşı’na katılan, o savaşta şehit veya gazi olan atalarımıza borçluysak, bugünkü ulus ve ülke bütünlüğümüzü de her türlü iç ve dış tehdide karşı savaşan, bu uğurda şehit ve gazi olanlara borçluyuz” dedi. İlçe protokolünün, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin, gazilerimiz ve öğrencilerin de katıldığı tören, lise öğrencisi Baran Erseçkin’in ‘Ya Gazi Ol, Ya Şehit’ adlı şiiri okumasının ardından sona erdi.

 

 

GAZİ DERNEKLERİ ZİYARET EDİLDİ

 

Gaziler Haftası dolayısıyla İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu ve Tabip Yarbay Oğuz Okul’la birlikte Türkiye Muharip Gaziler Derneği ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Yalova Şubelerini ziyaret eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, şehitlik ve gaziliğin manevi açıdan olduğu kadar askerlik açısından da rütbelerin en şereflisi ve yücesi olduğunu dile getirdi. Gaziler Günü’nü kutlayan Silpagar, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı ‘Müşir ve Gazi’ ünvanı verilişinin yıldönümü ve Gaziler Günü’nü kutluyoruz. Onlar ki savaşa düğün hevesiyle giden, bayrak gönderden inmesin diye kendini siper edenlerdir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, ebediyete intikal eden şehitlerimizi minnet ile anıyor, hayattaki gazilerimize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.