Yalova Valiliği dolandırıcılara karşı halkı uyardı.

Yalova Valiliği dolandırıcılara karşı halkı uyardı.

BASIN AÇIKLAMASI

Son zamanlarda Yalova Valisi, Vali Yardımcıları, Özel Kalem Müdürünün isimleri kullanılarak; iş adamlarımız ve hayırsever vatandaşlarımızın ev, iş ve cep telefonlarından arandıkları veya e-posta gönderildiği ve çeşitli bahanelerle Valiliğimiz adına bağış ve yardım kampanyası adı altında para talebinde bulunarak dolandırıcılığa teşebbüs edildiği tespit edilmiştir.

Valiliğimizin veya herhangi bir kamu kurumumuzun vatandaşlarımızdan, telefon, e-posta veya diğer iletişim yollarıyla herhangi bir amaçla yardım toplama gibi bir talebi veya yöntemi bulunmamaktadır.

Valiliğimizin, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak telefon, e-posta vb. diğer iletişim yollarıyla yardım talebinde bulunan dolandırıcılara hiçbir şekilde itibar edilmemesini, böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın öncelikle 0 226 813 63 07 nolu telefonu arayarak Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğüne bilgi vermeleri, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına 112 acil çağrı hattından ihbarda bulunmaları ya da Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunmaları önemle rica olunur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Yalova Valiliği

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.