YİNE KIRDILAR!

Yalova Belediyesi tarafından Doğu Sahil Bandına konan ve içerisinde Yürüyen Köşk’ün yürütülmesinin anlatıldığı görsellerin yer aldığı panoların camları yine şehir magandalarınca kırıldı. Nisan ayında 11’ninde camını kıran vandallar bu kez 3 tanesini tahrip etti.

 

Suç yatağı olmaktan çıkıp halkın kullanım alanı olan Doğu Sahil Bandının bu durumundan hoşnut olmayanlar geçtiğimiz gece köşkün yürütülme fotoğraflarının sergilendiği cam panolara ikinci kez saldırdı. 2014 yılından sonraadeta çehresi değişen ve Yalovalıların en çok tercih ettiği bir lokasyon haline gelen Doğu Sahil Bandında yapılan bu saldırı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde de yapılmıştı.

 

 

O zaman vatandaşlardan büyük tepki alan ve saldırının 23 Nisan öncesinde olmasının manidar olduğunu belirten birçok vatandaş “Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına bu eylemle büyük saygısızlık yapıldı” diyerek tepkilerini dile getirmişlerdi. İkinci saldırı bu kez “Benim iki büyük eserim vardır; Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün CHP’yi kurduğu güne denk geldi.

 

“100 Kere Kırsalar 101. Kez Yine Yapacağız Dedik”

 

“Bu manzaralara ne yazık ki alıştık” diyen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “100 kere kırsalar 101. kez yine yapacağız dedik. Yalova sahipsiz değil 101 kerede olsa bu vandallığa müsaade etmeyeceğiz. Biz yapılan hizmeti kabullenememeden dolayı hizmete yapılan bir saldırı olduğunu düşünmek istiyoruz ama birinin 23 Nisan’a diğerinin 9 Eylül’e denk gelmesi çokta manidar. Buranın güzelleşmesini istemeyenler kırdılar, tahrip ettiler. Biz yılmadık, yine yaptık, yine yapacağız. Yalova’nın en önemli noktalarından bir tanesi Doğu Sahil Bandımız. İçerisinde Yalova’nın markası, Ata’mızın Yalova’ya mirası Yürüyen Köşk’ü barındırıyor.Yalova Belediyesi olarak hem Ata’mıza hem de kentimize sonuna kadar sahip çıkacağız.Hemen ilgili arkadaşlarımıza gerekli talimatı verdik. En kısa sürede panolar yine eski haline getirilecek. Kendini bilmez şehir magandalarının yapmış olduğu birkaç eylem bizleri haklımıza hizmet etmekten asla geri döndürmeyecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.