29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇİFTLİKKÖY’DE COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çiftlikköy 23 Nisan Meydanı’nda gerçekleştirilen tören ile kutlandı. Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Yalova Hava Meydan Komutanı Albay Zeki Koltukoğlu ilçe protokolü ile tebrikleri kabul etti.

Çiftlikköy’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iki gün sürdü. İlk gün İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, Yalova Hava Meydan Komutanı Hava Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşların katılımıyla 23 Nisan Meydanı’nda yapılan çelenk sunumuyla kutlamalar başladı. Daha sonra Mehter takımı eşliğinde bayrak yürüyüşü düzenlendi.

29 Ekim kutlamalarının 2’nci gününde ise Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Yalova Hava Meydan Komutanı Albay Zeki Koltukoğlu ilçe protokolü ile tebrikleri kabul etti.

Kaymakam Karabulut, kutlama etkinliklerinde şunları söyledi: “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilan ettiğimiz son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 95’nci yıldönümüdür. Esaretlere ve her türlü dayatmalara rıza göstermeye Türk milleti istiklaline ve istikbaline karşı işgalcilere dünyada örneği görülmemiş duruş sergilemiştir. Bu mücadele cumhuriyetle taçlandırılarak tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Millet egemenliğine dayanan cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma hakkını tanımıştır. Demokrasi ile taçlandırılan cumhuriyet erdemin, faziletin, halk egemenliğinin, hukuk devletinin bir adıdır. Cumhuriyetimizin ilanında bugüne kadar eğitim, kültür, ekonomi, alt yapı ve her alanda önemli gelişmeler kaydettik. Ancak bunlar yeterli mi, değil. Hep birlikte daha iyisini gerçekleştireceğiz. Milletçe 15 Temmuz 2016 da bir kez daha denendik. Bu millet istikbalinden ödün vermeyeceğini 95 yıl önceki gibi şimdide devam ettirmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanları dolduran halkımız vatanın bölünmezliği için cansiperane şeklinde vatanını korumuştur. Aynı kararlılık ve azimle birlik ve beraberlikle ülkemize yönelik bu saldırılara karşı dimdik duracağız. Atatürk ‘Cumhuriyeti biz kurduk sizler yaşatacaksınız’ diyerek bu emaneti siz gençlere teslim etmiştir. Bir olup birlikte güçlü olmalıyız. Gençliğe güveniyor ve inanıyoruz. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan toprakları üzerinde bağımsız yaşama onurunu kazandıran, günümüzde bu mücadeleye devam edip her türlü fedakarlığı üstlenen şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum.  Cumhuriyet bayramımızın 95. yılı kutlu olsun” dedi.

Başkan Silpagar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yaptığı konuşmada, “Çanakkale ve İstiklal Savaşları ile Anadolu’muzda bin yıldır verilen sayısız mücadele, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da altını çizmiş olduğu gibi, milletimizin istiklali ve istikbali konusundaki kararlılığın bir ifadesidir. 95 yıl önce bugün kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihten silinmeye çalışılan bir milletin şahlanışının sembolüdür, ilelebet yaşayacaktır, payidar kalacaktır. 2 bin 200 yıllık devlet geleneğimizin ve bu topraklardaki varlığımızın son halkasıdır. İstiklal Savaşımızla kazandığımız bağımsızlığımızın ‘Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet’ şiarıyla taçlandırıldığı ve hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletimize verildiği şanlı günün 95. yılında ülkemizin ve halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla, yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Çeşitli şiir, kompozisyon ve spor dallarında gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve Yalova Hava Meydan Komutanı Albay Zeki Koltukoğlu tarafından verildi. Gerçekleştirilen kutlamalar kapsamında Çiftlikköy Anadolu Lisesi Korosu tarafından marşlar söylendi. Halk oyunları gösterileri ve Kafkas dansı ile kutlamalar sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.