ÇİFLİKKÖY BELEDİYE BAŞKANI SİLPAGAR HAKINDAKİ İDDİALARI YANITLADI

Çiftlikköy belediye başkanı Ali Murat Silpagar 10 Ocak çalışan gazeteciler gününde Yalova basını ile bir araya geldi.

 

10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısı ile düzenlenen kahvaltıda Yalova basını ile kahvaltıda Çiftlikköy de 5 yılın değerlendirmesini de yapan Ali Murat Silpagar, hazırlanan slayt gösterisinde yapılan yatırımları ve 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden seçilirse yapacağı bazı atılımları anlattı.

 

 

Kahvaltı sonrası soru cevap bölümüne geçildi. Son günlerde ihalelerle ilgili söylentileri belgeleri ile açıklayan Ali Murat Silpagar; “Bizim su ihaleleri belirli prosedürler dâhilinde açık ihaledir. İhaleye 12 firma giriyor, bu firmalardan 2. Aşamaya 4 firma kalıyor, belirli şartlarda ihaleye çıkıyor. Burada bu firmaların adı var, istediğiniz takdirde bunları basına verebilirim. İkinci aşamaya kalan 4 firmadan bir tanesi geçici teminatı yatırmadığı için devre dışı kalıyor. Kalan 3 firmadan içlerinde en uygun olan firma işi alıyor. İhaleler herkese açıktır, belirli şartları yerine getiren herkes bu ihalelere katılabilir.

 

 

Geçmiş dönem belediye başkanı hakkımızda suç duyurusunda bulunmuş. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir saklımız yoktur. Çiftlikköy’de 4900 e yapılacak bir işi 5900 e neden yaptırayım. Bizi neden belediye başkanı seçtiler. Çiftlikköy’ün 1 lirası benim için kendi cebimdeki paramdan daha değerlidir.

 

Aynı işe 900 bin lira neden vereyim, yapılacak iş aynı. Ben kamu yararına her işi göze alırım arkadaşlar, Neden 4900 e yapılacak bir işi 5900 e yaptırayım, ben çiftlikköy’de yaşıyorum, Allah nasip ederse burada yaşamaya devam edeceğim. Çiftlikköy halkının karşısına alnımda leke ile çıkmam, O yüzden hangi konuda olursa olsun her soruya açığım” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.