LEZZET DURAĞI KÖZ IZGARA

Yalova köz Izgara yılların tecrübesinden gelen lezzeti bütün Yalova halkına tattırmak için ikinci şubesini hizmete açmıştı.

 

Yaz aylarının hazırlığı başladığı bugünlerde restorasyon ile yeni görünümünü basın mensuplarına tanıtan İşletme sahibi Sıddık Sarı “Yalova halkı daha iyilerine layık, Daha güzelini yapmak için çalışmalarımız aksamadan devam edecek dedi.

 

 

Zengin menüsü ile 35 yıldan bu yana lezzet yolculuğu yapan Yalova Köz Kebap Salonu İşletmecisi Mehmet Sıddık Sarı, basın mensupları ile bir araya geldi. Mehmet Sıddık Usta, Köz Kebap’ın en sevilen yemeğinin kuzu tandır olduğunu ve mezeler, salatalarda dahil olmak üzere 60 çeşit yemeğin piştiğini söyledi. Basın mensuplarına yenilen mekânının lezzet sırrını anlatan Mehmet Sıddık Sarı, “Bu işe çıraklıktan başladım. 3 kuşak bu işi yapıyoruz. Oğullarımla bu işi yürütüyoruz. Bizden sonra da bu işi torunlarımız devam ettirecek. Aslen Diyarbakırlıyım. Askerden geldim, küçük bir işletme açtık. Baktık ki, müşteriler lezzeti çok beğeniyor. Yerimizi büyüttük. 35 yıldır bu işi yapıyorum. Eskiden tüp yoktu, doğalgaz yoktu. Odunla yemek yapıyorduk. Aynı odun lezzetini vermek için o lezzeti takip ediyoruz dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.