YALOVA ARAÇ KİRALAMACILAR DERNEK BAŞKANI MURAT KALAYCI’DAN MÜŞTERİLERİNİN YEMİŞ OLDUĞU TRAFİK CEZAYA TEPKİ

Kalaycı; Plakaya trafik cezası uygulamasıyla araç kiralayıp kural ihlali yapan turistin cezalarını ödemek zorunda kalmaktan dert yanan Yalova Araç Kiralamacılar dernek başkanı Murat kalaycı, artık çözüm istiyoruz.

 

Otomobili durdurmadan plakaya trafik cezası yazılması uygulaması, otomobil kiralayan şirketleri zor duruma düşürdü diyen kalaycı oto kiralama Firmalar otomobil kiraladıktan sonra kural ihlali yapan turistin arkasından gelen cezaları ödemek zorunda kalıyor. Kural ihlali yapan müşterilerinin arkalarından yazılıp şirketlerine gönderilen trafik cezalarının sayısının giderek artmaya başladığından yakınan Yalova Araç Kiralamacılar Derneği (YOKKDER) Başkanı Murat Kalaycı, “Turist arabayı teslim ettikten birkaç gün sonra ülkesine geri dönüyor. Cezayı nasıl talep edebiliriz ki? Ortalama bir trafik cezası 500 TL” diye dert yandı.

 

27 işletmemiz aynı sıkıntıda 

 

Kuralların toplumun geneli için düşünüldüğünü ama yeni trafik yönetmeliğiyle otomobil kiralayanların zarar gördüğünü belirten YOKKDER Başkanı Kalaycı, “Mağduriyetimizi ifade etmek için Emniyet Müdürümüz iL jandarma alay komutanımızla görüşme yaptık” dedi. Yalova Vergi İdaresi’ne kaydı olan ve bu işi profesyonel yapmaya çalışan 27 üyelerinin bu mağduriyeti yaşadığını belirten Kalaycı, “Arkadan yazılan cezalarla araç sahipleri olarak biz cezalandırılıyoruz dedi.

 

MÜŞTERİLERİMİZ CEZA YİYOR HESAP BİZE KALIYOR DİYEN KALAYCI ZORUMUZA GİDİYOR DEDİ

 

Merkez Yalova’da faaliyet gösteren 17 yıllık araç kiralama şirketinin sahibi Murat Kalaycı, trafik cezası sorununa bir türlü çözüm bulamadıklarını söyledi.

Ellerindeki borç makbuzlarının oldukça arttığını belirten Kalaycı, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinden bu soruna bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Hız ve ceza makbuzları ile dükkanımız doldu. Vatandaş 100 lira vererek araç kiralıyor, ‘Nasıl olsa bana gelmiyor’ diye trafik cezalarını ödemiyor. Aracı teslim ettikten 3 gün sonra ise cezası geliyor” dedi.

 

MÜŞTERİ CEZAYI KABUL ETMİYOR

 

Uzun, ceza uygulanan müşterilerini aradıklarında adeta suçlu duruma düştüklerini dile getiren Kalaycı kendisine tebliğ edilen ceza tutarının 100 bin liraya ulaştığını anlatan Kalaycı, şöyle konuştu:

 

“Bizi, tehdit edildik diye polise, savcıya şikayet ediyorlar. Bazıları ben Meclis’teyim, milletvekili danışmanıyım, babam milletvekili diye bizi tehdit ediyor. Alacağımızı alamıyoruz, iflasın eşiğindeyiz. Tüm banka hesaplarımıza ve taşınmazlarımıza haciz koyuluyor. Alacaklarımızı Avukata verdiğimiz zaman, evden bir şey alamadıkları için insanlar çok rahat. Maalesef avukat da derdimize çare olmuyor diyen kalaycı. Polis arkadaşlarımız cezayı olay yerinde vatandaşın kimlik numarasına kesse o zaman bizim için sıkıntı kalmayacak diyen kalaycı

 

100 BİN LİRALIK CEZA BİRİKTİ DİYEN KALAYCI ARAÇLARIMIZI SATMAK ZORUNDA KALIYORUZ DİYE SİTEMDE BULUNDU

 

Yalova Araç Kiralamacılar Dernek başkanı Murat kalaycı araç kiralama yapan işletmecilerimiz işi gücü bıraktıklarını, ceza uygulanan müşterilerin peşine düştüklerini belirtti.

Sahibi oldukları iş yerlerine müşterilerinin 100 bin liralık trafik cezasının tebliğ edildiğini bildiren KALAYCI, “Bu sorunun çözülmesini yetkililerden rica ediyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.