YOKKDER BAŞKANI SORUNLARINI ANLATTI

 

 

 

Yalova araç kiralamacılar dernek başkanı Murat Kalaycı, Yalova il jandarma alay komutanı  ALİ GEMALMAZ’ı ziyaret ederek görüşme sırasında YOKKDER’in sorunlarını dile getirdi.

 

YOKKDER Başkanı Murat Kalaycı ziyarette Oto kiralama sektörünün trafik jandarma komutanlığı tarafından trafik cezalarının araç sahiplerine kesildiğini anlattığını belirterek;  “bizim araçlarımızın KABİS sisteminin asayiş jandarma Bilgi edinme Bürosu tarafından  kiralık olduğu görülmekte, müşterilerimiz bizden araç kiraladığı zaman bilgisini KABİS Sistemine bildiriyoruz fakat aracı kiralayan kişiler trafik kuralına uymadığı zaman trafik cezaları plaka sahibi olarak oto kiralama şirketlerinin sorumlu tutulduğunu vurgulayan kalaycı, komutanımızla  oto kiralama sektörüne kesilen trafik cezalarını ele aldık. Kendi bölgemizde araçlarımızı nasıl muhafaza edebileceğimizi, oto kiralama sektörümüzü ele aldık. Müşterilerimizin trafik kuralına uymayan, suçu işleyen kişinin kiracı olduğunu fakat suçlu olarak arscını kiraya veren Rentacar firmasının cezalandırıldığını anlattık. İş yeri sahibi yada araçı kiraya veren kişinin sorumlu tutulması kanun ilkelerine aykırı olduğunun önemini vurguladık, elimizde sulh ceza mahkemesinin iptal etmiş olduğu mahkeme karar örnekleri olduğunu söyledik, kanunlarımızda bulunan boşluklar neticesinde oto kiralama sektörünün mağdur edildiğini komutanımıza ilettik.”

 

Aslı olan trafik cezasının muhatabı suçu işleyen kişiye kişilere verilmesinin önemini anlattık fakat kesilen trafik cezalarının suçsuz olan kişilere uygulandığının önemini vurguladık diyen kalaycı;

 

Dilerseniz şöyle bir örnekte verebiliriz

 

Adamın biri bir iş yerinde cinayet işliyor fakat cinayeti işleyen kişi tutuklanmıyor yada cezalandırılmıyor sucu işlemeyen ve hiç bir günahı olmayan iş yeri sahibi cezalandırılıyor yada tutuklanıyor.

 

Alay komutanımız Sn. Ali Gemalmaz kendi bölge ve sınırlarımız içinde araçlarımızı korumanın mümkün olduğunu bununla ilgili gereken bütün çalışmaları ve bildirimleri yapacağını dile getirdi. Komutanımızın şahsıma ve derneğimize göstermiş olduğu ilgi ve konukseverliğinden dolayı ayrıca  teşekkür ederim diyen kalaycı, Asıl olan görev kanunda yada cezada bir usulsüzlük bir eksiklik varsa birlikte el ele vererek çözüm üretmektir, suçluyu suçsuzu ayıramazsak adaletsiz cezalar kesmiş haksız işlem yapmış oluruz ki allah korusun bunun vebalini ödeyemeyiz, onun için trafik cezasını ruhsat sahibi olarak oto kiralama Sahibi olarak bize değilde aracı kullanan kim ise onun adına kesilmesinin önemini komutanımıza ilettik ve fikir alışverişinde bulunduk. Kalaycı; Komutanımız çözüm odaklı olmuştur buna dayanarak sektörümüzü daha iyi icra edebilmemiz için sektörümüzün verimli hale gelmesi için el uzatarak komutanımız bölgemizde güvenlik duvarı oluşturdu. Değerli Komutanımızın bize ayırmış olduğu zamandan ve göstermiş olduğu ilgiden dolayı memnuniyet duyduğumuzu iletmek isterim,  birlik içinde sağlanacak kolaylıkla esnafımıza sektörümüze güç vermiştir diyen kalaycı Yalova halkımıza daha verimli hizmet vermiş olacağız bizleri koruyan kollayan kurumlarımız bize güç vermiş, güçlenmemizi vesile olan destek veren tüm kamu kurumlarını minnetle anacağımızın altını çizmek isterim. Dedi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.