2. KAPALI PAZARYERİNİN İSMİ NEDRET AYAZ KAPALI PAZARYERİ OLDU

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Adnan Menderes Mahallesi’nde 5000 metrekare alan üzerine inşa edilen kentimizin ikinci kapalı pazaryerinin resmi açılışını gerçekleştirdi. İkinci Kapalı pazaryerinin ismi Nedret Ayaz Kapalı Pazaryeri olurken açılışta Başkan Salman’a, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve vatandaşlarda eşlik etti.

Kentimize hizmet etmiş değerlere sahip çıkarak isimlerini yaşatan Başkan Salman, Esnaf Odaları Birliği Kurucu Başkanı Nedret Ayaz’ı unutmadı. Kentimize uzun yıllar hizmet eden ve 2006 yılında hakkın rahmetine kavuşan Nedret Ayaz Kapalı Pazaryeri’nin açılışı CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Nedret Ayaz’ın yakınları ve vatandaşların katılımıyla yapıldı.

“Olay Söz Vermekte Değil, Verilen Sözü Yerine Getirmekte”

Düzenlenen törende konuşan Başkan Salman, “Bugün yine bir ilke imza atıyoruz. Ben zaman zaman söylüyorum bazıları kara politika yapmaya çalışsalar da ben 4 yıl içerisinde pazarcı esnafımıza ne söz verdiysem tuttum ve tutmaya da devam edeceğim. Yalova Merkez de bulunan kapalı pazaryerimiz alışveriş merkezi haline geldi. Pazarcı esnafım bu durumdan oldukça memnun. Daha 3 gün önce oradaki esnafımızı ve vatandaşlarımızı gezdim. Bana gösterdikleri o sevgiyi Allah her siyasetçiye nasip etsin. Verilen sözlerin tutulması şarttır. Olay söz vermekte değil, verilen sözü yerine getirmekte. Verilen sözü icraata döndürmekte. O eserlerden bir tanesini daha bugün sizlerle beraber açıyoruz. Bu mahalle bu dönemde bizim tarafımızdan örnek bir mahalle haline getirildi“ dedi.

“Yalova’nın Tüm Mahallelerini Adnan Menderes Mahallesi Gibi Yapacağız”

“Yalova’nın bütün mahallelerini Adnan Menderes Mahallesi gibi yapacağız” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Vefa Salman; “Yalova ve Yalovalı hemşehrilerimin her şeyin en iyisine layık. Bu kentin güzel olmasına, çağdaş olmasına, Türkiye’ye örnek olmasına, Dünya’ya örnek olmasını kim istiyorsa ben on istiyorum, bin istiyorum. Ben kentine aşık bir belediye başkanıyım. İnsanları çok seviyorum ama Yalovalı hemşehrilerimi daha çok seviyorum. Yalova’ya hizmet aşkı ile yanıp tutuşuyorum. Bu mahallede postane şubesi yoktu biz getirdik. Bankamatik yoktu onu koyduk. Raif Dinçkök Kültür Merkezi içerisine belediyemizin ödeme noktasını getirdik. Sağlık ocağı yetmiyordu 2 binaya çıkardık. Özel hastanenin bile bu mahalleye kazandırılmasında bizim emeğimiz çok. Biz geldiğimizde mahallenin meydanı yoktu onu yaptık. Park sayısı 3 idi 13 oldu. Dere ıslahını bitirdik. 20 gün önce 2 tane yaya geçiş köprüsünün temelini attık. Geçen hafta da 1 araç geçiş köprüsünü bu mahalleye kazandırdık” dedi.

Her Mahalleye Kapalı Pazaryeri

Müjdeyi vatandaşlara ve pazarcı esnafına veren Başkan Salman; “Bugün Adnan Menderes Mahallesi’ne Yalova’nın 2.kapalı pazaryerini açtık. Bundan sonra her mahalleye vatandaşlarımızın yayan olarak ulaşabileceği bir kapalı pazaryeri yapacağız. Yalova’daki diğer pazarları sokaktan, caddeden pazarcı esnafımızı da yağmurdan, kardan kurtaracağız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Ne söz verdiysek tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz. Daha yapacak çok işimiz var” dedi.

Asla Tanzim Satış Noktaları Yalova’ya Açmadık, Açtırmayacağız!

“Pazarcılığı iyi bilen bir arkadaşınızım, bir kardeşinizim” diyerek konuşmasını bitiren Başkan Salman; “Ne zorluk içerisinde o karda kışta soğukta pazarcılık yapıldığını iyi biliyorum. Ülkemizin geldiği noktada sıkıntı daha da arttı. Pazarcının işi daha da zorlaştı. Geçenlerde bazı illerde patates, soğandan oluşan bir sorun oluştu. Tanzim satış noktaları açıldı birçok ilde. Ben pazarcı esnafıma güveniyorum. Asla ve asla hak ettiğinden fazlasından mal satmaz, Yalovalı hemşehrisini mağdur etmez. Ben kesinlikle tanzim satış noktası açmam ve açmayacağım. Ben önce Adnan Menderes Mahallesine daha sonra Yalova’ya 2.Kapalı Pazar Yeri hayırlı olsun diyor, gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, esnafımıza bol bereketli kazançlar diliyorum” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek “17 Yıldır Ak Parti’nin Yapamadıklarını Yalova’da Vefa Başkan Yapmış”

Başkan Salman’ın ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek ise, “Çok hoşuma gitti asmışlar her yere bizim başkanımız diye. Ama Sayın Vefa Salman bizim de başkanımız. Ben Çanakkale Belediye Başkanımız Ülgür Gökhan’ın ve Çanakkaleli hemşehrilerimin selamlarını getirdim. Türkiye’nin çok özel bir yeridir Yalova. Atatürk’ün kentidir Yalova. Yalova’da sizinle birlikte olmaktan oldukça mutluyum. 1989’dan beri Çanakkale’de 30 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi belediyeciliği var. 2014 yılından beri Vefa Salman da belediye başkanımız. Çok şükür Çanakkale’de ve Yalova’da da beka sorunumuz yok. Olmayacak da. Sosyal belediyecilikte, halkçı belediyecilikte Türkiye’nin bir numarasıdır Vefa Salman. Zaten siz yaptıklarını çok iyi biliyorsunuz. Vefa Salman, vefalı bir başkan. Pazaryerini birileri söz verdi, Vefa Başkan yaptı. Şimdi ikinci pazaryerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Gelirken mahallede gözlemledim. İnanılmaz mutlu oldum, gurur duydum bakıyorum imar durumuna, yapılaşmaya. Tam bir sağlıklı kentleşme, yatay şehirleşme var. 17 yıldır Ak Parti’nin yapamadıklarını Yalova’da Vefa Başkan yapmış. Martın sonu bahar olacak her şey iyi olacak. Yalova’da kadınlar seçime el attıysa Vefa Başkan hizmetlerine devam edecektir. Çünkü kadınların elinin değdiği zaman orada mutlaka başarı gelecektir. Yalova’da da Çanakkale’de de sosyal belediyecilik, halkçı belediyecilik devam edecek. Martın sonu bahar kadınların eliyle gelsin diyor, 2.kapalı pazaryerimizin Yalova’ya hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde Nedret Ayaz Kapalı Pazaryeri’nin açılışı gerçekleştirildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.