BAŞKAN SALMAN DOĞA DOSTU TAAHHÜTNAMESİNİ İMZALADI

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı Tema Vakfı Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan ve Termal İlçe Sorumlusu Afide Eralp ziyaret etti.

Ziyarette TEMA Vakfı’nın 31 Mart seçimlerine yönelik hazırladığı Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi‘ne inceleyen Başkan Salman, kentimizin toprağına, ormanına, suyuna, iklimine ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getireceğini taahhüt eden taahhütnameyi imzaladı.

Taahhütname, ‘Sürdürülebilir hayat ilkesi’ çerçevesinde ekosistem bütünlüğünü gözeten, iklim dostu, yaşanabilir ve sağlıklı kentler için yerel yönetimlerin atabileceği adımları içeriyor. Doğa Dostu Belediye Başkanı Taahhütnamesi’ni imzalayarak, iklimi koruyan ve iklim değişikliğine dayanıklı şehirleri gerçekleştirecek arazi kullanım kararları vereceğini, kentlerde sera gazı azaltımı çalışmalarını destekleyerek yaygınlaştıracağını, halkı stratejik planlama çalışmasına dahil edeceğini, ayrık toplama, yağmur bahçesi, yeşil çatılar, yağmur suyu depoları gibi sürdürülebilir yağmur suyu yönetimi uygulamaları içeriyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.