ÇİFTLİKKÖY’DE TÜRK SANAT MÜZİĞİ RÜZGARI

Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun Geleneksel Bahar Konseri renkli görüntülere sahne oldu. Çiftlikköy Belediyesi Düğün ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konserde hicazdan kürdîlihicazkâr makamına kadar pek çok eser seslendirildi.

Şef Remzi Çelikyay’ın yönettiği konseri Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da izledi. Başkan Silpagar, daha önceki konserlerde de olduğu gibi sahneye çıkarak tüm salonla birlikte Sanat Güneşi Zeki Müren’in muhteşem eseri, “Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar”ı seslendirdi. Koro ve solistlerin çeşitli eserleri seslendirdiği konserde 9 yaşındaki solist Yağmur Yasemin Tavuş da, rast makamındaki ‘Darıldın mı cicim bana’ şarkısı ile büyük alkış topladı.

Konserde Koro Şefi Remzi Çelikyay’ın 35’inci sanat yıldönümü dolayısıyla Koro Başkanı Zekai Çakan tarafından koro adına bir kutlama plaketi takdim edildi. Şef Çelikyay’aplaket ve çiçek takdim eden Başkan Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun her konserinde daha da profesyonel hale geldiğini belirterek, “Koromuz bizim bu dönemde gerçekleştirdiğimiz en güzel şeylerden birisi oldu. Onlara çok değer veriyoruz, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.