AKSA AKRİLİK “SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK” İÇİN BİR SAAT IŞIKLARINI KAPATTI

Türkiye’nin tek, dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, dünyadaki çevre sorunlarına ve iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla WWF tarafından yürütülen “Dünya Saati” (Earth Hour) kampanyasına destek verdi. Aksa Akrilik, 6 Nisan Cumartesi günü saat 20.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşen uygulama için Genel Müdürlük binasının tüm ışıklarını kapattı.

Aksa Akrilik, 50 yıllık tecrübesi, birikimi ve sağlam değerleri ile içinde bulunduğu coğrafyaya, ülkesine ve dünyaya pozitif değer üretmeye yoğunlaşırken, kâr amacının ötesinde bir anlayışla faaliyetlerinde sürdürülebilirliği iş yapma biçiminin merkezine koyuyor. Kurulduğu günden bu yana tüm faaliyetlerini kaynakların verimli kullanımı ve çevreye saygılı olma ilkesiyle hayata geçiren Aksa Akrilik, gönüllü olarak açıkladığı sera gazı emisyonları, iklim değişikliği stratejileri ve sürdürülebilir su kullanımı verileri sayesinde de dünyanın en önemli çevre platformlarından biri olan CDP tarafından Su Yönetimi’nde kimya sektörü ve AB üye ülkeleri ortalamasının üstünde,İklim Değişikliği‘nde isekimya sektörü ortalamasının üstünde ve AB üye ülkelerinin ortalamasıyla eşit seviyedederecelendirilmiştir.

Dünya Saati nedir?

“Dünya Saati” kampanyası, 2007’de Avustralya’nın Sydney kentinde binlerce kişinin katılımıyla başladı. 20.30-21.30 arasında ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleşen hareket kısa süre içinde küresel bir kampanya haline geldi.“Dünya Saati”, gezegenimizin geleceği için birey ve kurumlara sorumluluklarını hatırlatmayı ve onları iklim değişikliği ile mücadele konusunda karar almaya teşvik etmeyi hedefliyor. Kampanyada bugüne kadar, aralarında Avusturalya’dan Sydney Opera binası, Çin’den Kuş Yuvası Stadyumu, Mısır’dan Gize Piramitleri, Fransa’dan Eyfel Kulesi, Amerika’dan EmpireState, İstanbul’dan Boğaziçi Köprüsü’nün de bulunduğu binlerce sembolik yapı yer aldı.

Aksa Akrilik Hakkında:

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş., 1968 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kuruldu. 5.000 ton/yıl kapasiteyle Yalova’daki fabrikasında 1971’de üretime başlayan Aksa Akrilik, ilk kez 1977’de dış pazara açıldı. Yıllar içinde gelişme ve ilerleme odaklı üretim politikasından ödün vermeyen Aksa Akrilik, 315.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi konumuna ulaştı. Aksa Akrilik, Türkiye’deki akrilik elyaf talebinin yaklaşık yüzde 69’unu, dünyadaki akrilik elyaf pazarının ise yaklaşık yüzde 17’sini karşılamaktadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.