ALTINOVA’DA 23 NİSAN COŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 99’uncu yılı Altınova’da coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. yılı Altınova Hükümet Konağı önünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin sunulması, saygı ve duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

GENİŞ KATILIM

Kaymakamlık önündeki törenin ardından Subaşı Hacı Ali Saruhan Ortaokulu Bahçesinde 23 Nisan kutlamaları gerçekleştirildi. Buradaki törene; Kaymakamlıktaki törene; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon Komutan Temsilcisi Dnz. Kd. Alb. Cem Zülfikar, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, KKTC Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Bulgaristan’ın DveMogili Belediye Meclis Başkanı Stefan Dimitrov, Bulgaristan’ın DveMogili Belediye Başkan Yardımcısı KrasimiraRusinova, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Tavşanlı Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Tgm. Burak kılıç, Altınova İlçe Emniyet Amiri M. Ferit Duman, Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar, dire amirleri,il genel ve belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Garnizon Komutanı Temsilcisi Dnz. Alb. Cem Zülfikar ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.Ardından Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürü Zeki Sitar günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

Öğrencilerin şiirlerini okuduğu program Altınova Belediyesinin misafiri olarak Türkiye’de bulunan KKTC Tatlısu Belediyesi ve Bulgaristan’ın DveMogili Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı. Programda öğrencilerin sergilediği sportif alkış aldı. Törenler, ödül töreni ile sona erdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.