BAŞKAN SALMAN İLK İCRAATINI AĞAÇ DİKEREK GERÇEKLEŞTİRDİ

Kesinleşen sonuçlar sonrasında başkanlığı kesinleşen Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, ilk icraatını 5 Nisan Avukatlar Günü’nde gerçekleştirdi. Başkan Salman, Akif Hüsnü Üstel Parkı’na 5 adet çam ağacı dikti.

Başkan Salman, kentimizin ve belediyemizin ilk avukatlarından Akif Hüsnü Üstel’in adının yaşatılması amacıyla geçtiğimiz haftalar içinde açılışı gerçekleştirilen Akif Hüsnü Üstel Parkı’nda anlamlı bir program düzenledi. Yalova Barosu Başkanı Fedai Doğruyol ve baro avukatlarının da katıldığı programdaparka 5 adet çam ağacı dikildi.

“Kesinleşen sonuçlar sonrasında ilk icraatımızı ağaç dikerek gerçekleştirdik” diyerek sözlerine başlayan Başkan Salman,“Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü. Programımızı, Yalova Barosu kurucularından olan ve 2005 yılında vefat eden Avukat Akif Hüsnü Üstel’in adını verdiğimiz bu parkta yaparak etkinliğimize anlam yükledik. Bu dönemde de çevre ve doğa kenti olan Yalova’mızın bu kimliğini koruması için yaptığımız çalışmaları özenle sürdüreceğiz. Ülkemizde görevlerini icra eden tüm avukatlarımızın da 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum. Yalova’mızın yararına olacak tüm çalışmaları ‘Birlikte yöneteceğiz, sevgiyle büyüteceğiz’ sloganımızdan hareketle tüm hemşehrilerimiz ile birlikte yapmaya, kentimizi hep birlikte şekillendirmeye devam edeceğiz” dedi.  

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.