JAPON’YA İLE YALOVA ARASINDAKİ İLİŞKİLERİ KUVVETLENDİRMEK İSTİYORUZ

Japonya’nın İstanbul Politika ve Kültür Bölümü Konsolosu Takumi Suemitsu Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu.

Ziyarete YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Demirtaş ile Özgür Çavuşoğlu ve Meclis Katip Üyesi İhsan Yılmaz katıldı.

Konsolos Takumi Suemitsu, Yalova ve Japonya arasında ticari ilişkileri güçlendirmek istediklerini dile getirdi. Yalova’nın kültür ve doğa olarak çok güzel bir kent olduğunu vurgulayarak, “Büyükelçilik olarak ortak çalışmalara ve projelere her zaman açık durumdayız” diye konuştu. Suemitsu, bu kapsamda Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ile de iş birliği içerisinde olmak istediklerini vurguladı.

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, Tarih, kültür ve doğa turizmine büyük ilgi duyan Japon turistleri Yalova da misafir etmek isteriz, özellikle Termal ve Çınarcık ilçelerimizin olduğu bölge İlimizin Turizm açısından önemli alanlarıdır, süs bitkileri sektörü ve Tersanecilik alanlarında Yalova dünya da sayılı yerler arasında girmiştir, Türkiye de yaklaşık 200 Japon firmasının faaliyetini sürdürmekte olduğunu biliyoruz, Yalova’nın kurulacak organize sanayi bölgeleri ile birlikte yatırımcı açısından cazip bir yer olacağı görülmektedir, Japon firmalarında ilimizde istihdam yaratacak yatırımlar yapmasına yardımcı olmaya hazırız dedi.

bizi takip ederseniz seviniriz:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram