YALOVALI ÇOCUKLARIN RİTİM HEYECANI BAŞLADI

“Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında Yalovalı çocuklara ritim öğreten Okay Temiz, bu yıl da yeni öğrencileriyle buluştu. Yalova Rahmi Tokay Ortaokulu öğrencileri, dünyaca ünlü vurmalı çalgılar ustasından, ritim tutmanın inceliklerini öğrenmeye başladı.

Yalova’daki tesislerinde 50 yıldır üretim yapan Aksa Akrilik, “Aksa ile Gelişim Atölyesi” etkinlikleri kapsamında çocukların kişisel gelişimlerini desteklemeye devam ediyor. Eğitime ve sanata kesintisiz destek veren Aksa Akrilik, geçen yıl olduğu bu yıl da Okay Temiz’i Yalovalı çocuklarla buluşturdu. Müzik çalışmalarını uzun yıllar İsveç ve Finlandiya’da sürdüren, vurmalı çalgıları kendine özgü bir biçimde yorumlamak konusunda usta olan Okay Temiz, Yalova Rahmi Tokay Ortaokulu öğrencilerine ritim dersleri vermeye başladı.

Okul Müdürü Adem Aykan ve öğretmenlerin desteğiyle seçilen çocuklar, ilk gün, darbuka, marakas, def, ritim çubuğu, agogobell ve erbane gibi müzik aletlerini tanımaya çalışarak, ritim tutma konusunda denemelerde bulundu. 11-13 yaş arasındaki öğrenciler yaklaşık 2 ay boyunca Okay Temiz’den ders alacak. Aksa Akrilik, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteğiyle hayata geçirdiği projenin sonunda müzik aletlerini okula hediye edecek.

Taş: 4’üncü yılımızda aynı heyecanla devam ediyoruz

Aksa Akrilik Genel Müdürü Cengiz Taş, faaliyet gösterdikleri Yalova’da sosyal sorumluluk projeleriyle bölgeye katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:
“Aksa ile Gelişim Atölyesi’ başlığı altında 4 yıldır çocuklarımızın hayatına dokunan projeleri hayata geçiriyoruz. ‘Okay Temiz ile Ritim Atölyesi’ eğitimlerimiz de bizi en çok heyecanlandıran projelerimizin başında geliyor. Her bir çocuğumuz bizim için çok değerli. Çocuklarımız müziğin yaratıcı yönüyle tanışırken, kolektif çalışmanın önemini de öğreniyor. Çocuklarımızın yanında olmaya ve onların geleceğine katkıda bulunacak projeleri odağımıza almaya devam edeceğiz.”

Aksa Akrilik Hakkında:

Akkök Holding’e bağlı Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.Ş., 1968 yılında yüzde 100 Türk sermayesiyle kuruldu. 5.000 ton/yıl kapasiteyle Yalova’daki fabrikasında 1971’de üretime başlayan Aksa Akrilik, ilk kez 1977’de dış pazara açıldı. Yıllar içinde gelişme ve ilerleme odaklı üretim politikasından ödün vermeyen Aksa Akrilik, 315.000 ton/yıl üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük, Türkiye’nin tek akrilik elyaf üreticisi konumuna ulaştı. Aksa Akrilik, Türkiye’deki akrilik elyaf talebinin yaklaşık yüzde 69’unu, dünyadaki akrilik elyaf pazarının ise yaklaşık yüzde 17’sini karşılamaktadır.

bizi takip ederseniz seviniriz:

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
Instagram