ALTINOVA’DA SAKAL-I ŞERİF COŞKUSU

Ahmet paşa Camii’nde ziyarete açıldı.

Hersekzade Ahmet Paşa Cami’nde açılan Sakal-ı Şerif’iAltınova’nın Fahri Hemşerisi Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış ve Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da birlikte ziyaret etti.

DUYGU DOLU ANLAR

Hersekzade Ahmet paşa Camii’nde ziyarete açılan Saka-lı Şerif’i görmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Sakalı Şerif akşam namazı sonrası görevliler tarafından muhafaza edildiği kutusundan tekbirlerle çıkarıldı. Sakal-ı Şerif, akşam namazı ile teravi namazı arasında açık kaldı.Sergilenen kutsal emaneti gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı. Salavat ve dualar eşliğinde Sakal-ı Şerif’i görmenin heyecanını yaşayanların bazıları bu anı cep telefonları ile kaydetti.

“UNUTULMAZ AKŞAM”

Ziyarette konuşan Başkan Metin Oral, “İslam toplumunda özellikle de Türkiye İslam geleneğinde peygamberimize olan sevgi ve muhabbetin yeri kelimelerle tarif edilebilecek bir şey değil. Onun sevgisi sevgilerin ötesinde bir şey. İlçemizin Osmanlı’dan mirası olan tarihi Hersekzade Ahmet paşa Camii’nde bu duyguyu yaşamak bizim için çok önemli. Unutulmaz bir akşam yaşıyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.