CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ ÖZCAN ÖZEL’İN 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

19 Mayıs 1919’un üzerinden 100 yıl geçti. Bugün, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe armağan ettiği, doğum günü kabul ettiği bu bayramı büyük bir coşku ve sevinçle kutlayacağız.
19 Mayıs 1919, savaşlardan yorgun düşmüş, yurdu işgal, orduları terhis edilmiş, yok edilmek istenen bir milletin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurtuluş ve bağımsızlık ateşini yaktığı, makus talihinin ve prangaların esaretinden kurtulmak için kendisine yeni ufuklar açtığı, milli mücadeleyi, direnişi ve dirilişi başlattığı gündür.
19 Mayıs 1919, ”Ülkenin bütünlüğü, ulusun bağımsızlığı tehlikededir… Ulusun bağımsızlığını yine ulusun azim ve kararı kurtaracaktır” düşüncesinin ilk adımıdır.

Bugün ulaştığımız, elde ettiğimiz ne varsa hepsi 19 Mayısın ürünleridir. Türkiye Cumhuriyetinin özgür yurttaşları olarak dünyanın en güzel coğrafyasında yaşayabiliyorsak bu 19 Mayıs 1919’da başlayan mücadelenin ve 19 Mayıs Ruhu ile bu mücadeleyi sürdürenlerin sayesindedir.
19 Mayısın bir anlamı da en güç, en umutsuz durumlarda bile vatanı kurtarmanın, bağımsızlığı sağlamanın mümkün olduğu gerçeğidir.
19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümünü kutluyor, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi bu tarihi günün anlamını, önemini kavramaya, laik Cumhuriyetimizi, Cumhuriyetimizin kazanımlarını, demokrasimizi kararlılıkla sahiplenmeye ve savunmaya çağırıyor, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kuruluş ve kurtuluşumuzun mimarı olan kahramanlarımızı ve Onun izinden gidenleri saygı, rahmet, şükranla anıyorum.

Tüm gençlerimizin ve kendisini geç hisseden herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.