ÇİFTLİKKÖY’DE 19 MAYIS’IN YÜZÜNCÜ YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Çiftlikköy’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları coşku içinde geçti. 19 Mayıs 1919’un 100’üncü yıldönümünde Çiftlikköy 23 Nisan Meydanı’ndaki kutlamalara İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut, Garnizon Komutanı Hv. Pilot Albay Zeki Koltukoğlu, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, İlçe Jandarma Komutanı Erkan Sağındık, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Kocabaş, siyasi partilerin temsilcileri, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların katıldı.

Tören alanında Kaymakam Karabulut, Komutan Albay Koltukoğlu ve Başkan Silpagar’ın öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamalarının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Şahinal yaptı. ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ ve ‘Gençliğin Ata’ya Cevabı’nın okunmasından sonra M.Kemal Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi gerçekleşti.

Bayram kapsamında ilçe okullarının öğrencileri arasında yapılan dart, masa tenisi ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Kaymakam Karabulut, Komutan Albay Koltukoğlu ve Başkan Silpagar tarafından verildi.  Kutlamaların son bölümünde Çiftlikköy Kafkas Kültür Derneği’nin gençlerinin Kafkas danslarından oluşan gösterileri nefes kesti.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Bugün ilk günkü heyecan ve ruhla, vatan aşkı ve milletimize olan sevgimizle,  Gazi Mustafa Kemal’in gençlerimize bayram olarak bıraktığı 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümünü kutladık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutlarken, ülkemizin, bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin geleceği olan gençlerimize güveniyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.