ÖĞRENCİLERİN İLK SİNEMA HEYECANI

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokolle yürürlüğe giren “Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın” Projesi ileYalova’da toplam 1480 öğrencinin Özdilek AVM Sinemalarındaki etkinliğe katıldığı projeyle, öğrencilerde milli ve kültürel değerler noktasında farkındalık oluşturuldu.

Sinemaya Gitmeyen Öğrenci Kalmasın Projesi, öncelikle hiç sinemaya gidememişöğrencilerimizin sinema ile buluşturulması ve öğrencilerimizde, toplumda millive kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlıolacak temel değerleri gündeme getirerek öğrencilerimizi hayata hazırlamak,kültürel, sosyal ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunmak ve çevresine dahayararlı bireyler yetiştirmek amaçlandı.

Rehber öğretmenleri eşliğinde etkinliğe katılan öğrencilerin büyük kısmı ilk defa böyle bir ortamda sinema izleyeceklerini ifade etti.

Öğrencilerin bu heyecanına İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Şeref Tali ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Çibir katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye BelediyelerBirliği (TBB) arasında sağlanan Öğrencilere, Bakanlıkça belirlenmiş olan “Keşif Çanakkale” ve”Rafadan Tayfa Dehliz Macerası” filmleri izletildi

İlk gösterimi 23.05.2019 Perşembe günü yapılmış olan program kapsamında son gösterim 28.05.2019 Salı günü yapıldı.  Proje kapsamında Toplam 1.480 öğrencimiz sinema ile buluşturuldu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.