“YERLİ ÇİFTÇİYE KALAYCI’DAN DESTEK GELDİ”

Yalova araç kiralamacılar dernek başkanı (YOKKDER) Murat kalaycı yerli Çiftçi desteklenirse ürün fiyatları ucuzlar.

Geçtiğimiz günlerde Ziraat oda başkanı Sn; Şaban beşlinin yaptığı yerel basın açıklamasında üzüldüğünü ifade eden kalaycı; beşlinin yaptığı açıklamalar hakikatın gerçeğidir. kazimiye de günde 5 Kamiyon salata doldurduklarını şimdi ise 1 kamyonet zor dolduklarını ifade eden beşli’yi desteklediklerini ifade etti. kalaycı; üreticiyi her alanda desteklenmelidir. Süt üreticisini, çiçekçiyi, fidancıyı, meyveciyi sebzeciyi, desteklersek, çiftçiyi kalkındırırsak. Bunu yaparsak sadece yalova değil ülke kalkınır. Şuda bir gerçek Çiftçilik zor ve meşakkatli bir iştir. Biz bu mantık ve politikayla gidersek yakında bu tarlalarda seralarda işleyecek ve üretecek adam bulamayacağız. Yalova binlerce yıldır üretim yapıyor. Yalovada bir üretim geleneği var. Bugün onu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız. 1991 yılında Pazar’a çarşıya alışverişe, İstanbul’dan Bursa’dan kocaelinden geliyorlardı fakat şuanki geldiğimiz durum içler acısı. dedi” 
Eğer Çiftçinin kullanacağı fide, tohum, ilaç, gübre ve mazot gibi ana maddelere destek vermezsek. üretim olmazsa yaşadığımız şehir batar. Üretimin yapılması demek ülkenin ve o bölgenin kalkınması demektir. Önümüzdeki süreçte inanıyorum ki işbirliği içinde üretimi artıracak ve pazarlama boyutuna taşıyacağız. Birbirimize olan güveni daima tesis edeceğiz. Güven olduktan sonra yürünmeyecek yol yok. İster dikenli olsun ister taşlı olsun” dedi.

Allah’ın izni ile El birliğiyle, gönül birliğiyle her işi başaracağız birikime, eğitime, üretime, inanca ve birbirimize olan güvene sahip çıkacağız. Güven olduktan sonra bize gayret düşer. Hep beraber yolumuzu aydınlatacağız, ekmeğimizi kazanacağız. Üretimde Tohumumuzu da kendimiz üreteceğiz, gübremizi de üreteceğiz. Örgütleneceğiz, güçleneceğiz. Ve örnek olacağız Bunu sadece yerli üreticilere karşı değil tüm bölgedeki üreticilere karşı örnek olacağız dedi. Fakat bizi çekemeyen Kişiler olacak bunlara karşı dikkatli olmalıyız. Bu birlikteliğimizin karşısında olacak yerli ve yabancı kişi ve gruplar mutlaka çıkacaktır. Onun için uyanık olup dedikoduların etkisinde kalmamamız gerekiyor. Şimdiye kadar kimse ses çıkarmadı. Ama artık lokma büyüdü ile karşı karşıya kaldığımız ortada Bunun için bizleri istemeyen üretmemize karşı çıkacak çok Kişiler olacak. Onun için yerli çiftçilerimiz daha fazla çalışacak uyanık olacak üretimini artıracak ortak planlar yapacak  çevrede üretimi artıracak arazisi, tarlası, olanları faaliyete geçireceğiz. çiftçilerimizi teşvik edeceğiz. yöremizi kalkındırma ve kazandırma adına çok çalışacağız. dedi” Ve inanıyorumki Yalova’yı kalkındırma ve kazandırma adına başta Valimiz Sn; Muammer Erol İl tarım Müdürümüz  Sn; Saut Parıldar Ziraat oda Başkanımız Sn; Şaban Beşli ve buna bağlı çalışan personeller gereken desteği verecektir. Çünkü biz yalova halkı olarak büyük bir aileyiz. diyerek altını çizdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.