YÜRÜYEN KÖŞK’Ü DÖRT AYDA 15 BİN 457 KİŞİ ZİYARET ETTİ

 

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın Yalova’nın tanıtımına önem verdiği Yürüyen Köşk’ü 2019 yılının ilk gününden itibaren, Nisan ayının sonuna kadar toplam 15 bin 457 kişi ziyaret etti.

Yürüyen Köşk’e, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda da yerli ve yabancı turistler ilgi gösteriyor. 2016 yılında 27 bin 485 kişinin ziyaret ettiği köşkü, 2017 yılında 37 bin 540 kişi ziyaret etmişti. 2018 yılında ise bu sayı 16 bin kişi artarak 53 bin kişiyle rekor kırılmıştı.

Nisan ayının sonu itibariyle 15 bin 457 kişinin ziyaret ettiği köşkü, Ocak ayında 3 bin 428, Şubat ayında 2 bin 153, Mart ayında 4 bin 263 ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yer aldığı Nisan ayında ise 5 bin 613 vatandaş gezdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ise köşk, 58’i çocuk olmak üzere toplam 369 misafiri ağırladı.

Başkan Salman, ‘Amacımız Daha Çok Ziyaretçi Çekebilmek’

Her geçen yıl ziyaretçi sayısının arttığını belirten Başkan Salman; “Her geçen yıl ziyaretçi sayılarında gözle görülür bir artış var. Bunda yapmış olduğumuz çalışmaların ve tanıtımların önemi oldukça fazla. Bu ziyaretçi sayıları bir yıla yayıldığında az görülebilir. Ama şunu da unutmamak gerekir ki, adı köşk olan bu mütevazi evi aynı anda 7-8 ziyaretçi gezebilmektedir. Bir seferde bu kadar az ziyaretçinin gezebildiği köşkün her yıl artan ziyaretçi rakamlarını göz önünde bulundurursak yapmış olduğumuz tanıtım çalışmalarının meyvelerini alıyoruz demektir. Amacımız geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu dönemde de Yürüyen Köşk’ün tanımını en iyi şekilde yaparak bu ziyaretçi sayılarını maksimum seviyelere getirmektir” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.