YALOVA DİJİTAL DÖNÜŞÜM, E TİCARET VE E İHRACAT” BİLGİLENDİRME TOPLANTISI 21 HAZİRAN’DA YTSO’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

KOBİ’ler için dijital dünyanın kapılarını açarak sürdürülebilir iş modelleri geliştirebilme ve e ticaret ekosisteminin onlara sağlayacağı faydaların farkındalığını arttırmak amacıyla “Yalova Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat” bilgilendirme toplantısı 21 Haziran 2019 Cuma günü YTSO toplantı salonunda gerçekleştirilecektir.

 

Toplantı hakkında açıklamada bulunan YTSO Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan, “Dünyada e-ticaret hacmi 2,8 trilyon dolar olarak görülmekte. Bu rakamın yaklaşık 4’te biri de e-ihracat şeklinde. Yakın bir zaman içinde küresel e-ticaret 4 trilyon dolara, e-ihracat 1 trilyon dolara ulaşması beklenmektedir. Türkiye’nin ve İlimizin de hedefi küresel e-ticaret pastasından pay almak olmalı ve bu doğrultuda çalışmalarımıza yön vermeliyiz. Ülke olarak e-ticarette ki payımızı arttırmak zorundayız, bu yüzden KOBİ’lerimizin geleceğe hazırlanması çok önemli! Yapılan araştırmalarda birçok sektörde önümüzde dönemde dijital ortam üzerinden işlem yapılacağını göstermektedir. Bu yüzden dijital dönüşümü yakından takip etmek ve ayak uydurmak zorundayız.

 

TOBB Himayelerinde ve sektör paydaşlarının katılımı ile düzenlemiş olduğumuz Yalova Dijital Dönüşüm, E Ticaret ve E İhracat” bilgilendirme toplantısında Dijital iş yapış biçimleri ve E-ticaret ekosistemi, Sektör, kategori ve ürünlere göre ulusal ve uluslararası satış platformları seçimi, E-ticaret’te temalar,  Fotoğraf ve görsel optimizasyon, E-ticaret ödeme yöntemleri, kargo ve lojistik, E-ticaret’de pazarlama ve dijital reklam yönetimi, E-ticaret’de sosyal medya pazarlama ve içerik yönetimi, Ulusal ve uluslararası pazar yerlerinde satış, E-ihracat / e-ticaret saha operasyonu ve depo ve iptal/iade yönetimi konuları anlatılacak olup, toplantıya üyelerimizin katılımlarını bekliyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.