YALOVA VALİSİ MUAMMER EROL’UN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Aziz Milletimiz yüzyıllardır, Malazgirt’te, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde olduğu gibi 15 Temmuz’da da istiklaline ve istikbaline sahip çıkarak, bayrağımızı ilelebet yükseklerde dalgalandırmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminde Bağımsızlığımızı koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, Aziz Milletimiz bu zaferi ile de tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. 

15 Temmuz Fettullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen alçak darbe girişimi gecesinde, “halkın üzerinde ben bir güç tanımadım” diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın milletini, ülkesini, vatanını seven herkesi meydanlara çıkmaya daveti sonrasında ülkemizin her köşesinde vatanına, bayrağına ihanet edenlere karşı; sokaklara, meydanlara inerek, havalimanlarını doldurarak namluların, tankların, helikopterlerin, uçakların karşısına dikilerek bu menfur girişimi akamete uğratan Aziz Milletimiz sayesinde hain kalkışma bertaraf edildi. Bu hain darbe girişimi Aziz Milletimize, Birlik ve Beraberliğimize, Milli İrademize, Şanlı Ordumuza, Demokrasimize, Cumhuriyetimize ve aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış bir girişimdi. 15 Temmuz aynı zamanda milletimizin zaferi, istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkma kararlılığımızın sembolü olmuştur.

15 Temmuz hain darbe gecesi şehadete yürümüş 250 evladımızın, gazilik mertebesine ulaşmış 2 bin 703 evladımızın ve şehadeti ve gaziliği yakalamak için bu bayrak için bu millet için meydanlara inmiş milyonlarca vatandaşımızın fedakârlıklarını ise asla unutamamalı ve unutturmamalıyız. Darbecilere meydan okuyarak Şehit olan Ömer HALİSDEMİR, 16 yaşında babasıyla beraber şehadete yürüyen Abdullah Tayyip OLÇOK, Gölbaşı’nda bombaların hedefi olan 52 kahraman Özel Harekât polisimiz daima milletimizin kalbinde var olacaktır.

Değerli Yalovalı Hemşerilerim;

Aziz Milletimiz, inancı, bayrağı, ülkesi, geleceği için gerektiğinde ölümü göze alabileceğini 15 Temmuz’da Çanakkale’de ve İstiklal Harbinde olduğu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla, genciyle 7’den 77’ye tüm halkımızla birlikte 15 Temmuz Demokrasi Ve Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştireceğimiz demokrasi zaferi etkinliklerimize tüm Yalovalı hemşehrilerimizle katılarak,balkonlarımızı, pencerelerimizi, dükkânlarımızı uğruna nice canların verildiği şanlı bayrağımızla donatmalıyız. Demokrasimizi ve millet irademizi yok etmeye çalışanlara karşı, mücadelemizi kararlılıkla devam ettirmeye, yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, kendi kararlarını kendi verebilen güçlü ve bağımsız bir ülke için daha çok çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününün üçüncü Yıldönümünde, tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen, bu uğurda canı pahasına mücadele edenebediyete uğurladığımız Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine Yüce Rabbimden sabrı cemil diliyorum. Gazilerimize Rabbimden sağlık ve afiyet niyaz ediyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve Yalovalı Hemşehrilerimi saygıyla selamlıyorum.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.