AK PARTİ ALTINOVA BELEDİYE BAŞKAN A. ADAYLARINI TANITTI

Önümüzdeki yerel seçimlerde sekiz Aday Adayı ile yola çıkan Altınova AK Parti İlçe teşkilatının, Altınova Belediye Düğün Salonu’nda düzenlediği tanıtım toplantısına, Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Altınova AK Parti İlçe Başkanı Hasan Zafer, belediye başkan aday adayları, il genel ve belediye meclis aday adayları ve AK Parti teşkilatı katılım sağladı.

“Kazansak da, kaybetsek de, birlik beraberlik içerisinde olacağız”

Aday adayı tanıtımı programının açılış konuşmasını yapan Altınova AK Parti İlçe Başkanı Hasan Zafer, ‘Bu tanıtım toplantımız hepimize uğurlu olsun. Ben inanıyorum ki, birbirimizi üzmeden kırmadan, kazansak da, kaybetsek de, birlik beraberlik içerisinde olacağız’ dedi.

“Kazanan Altınova olacak”

Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, ‘Bu kardeşlerimizin hepsi bizim için eşit değerdedir. Burada seçkinlerin çıkar sahibi olan kişilerin müdahale etmesine izin vermeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde Altınova’da kazanan olacağız’ dedi.

Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan’ın konuşmasının ardından, her aday adayı beş dakikalık konuşma süresince kendisini ve projelerini tanıttı.

” Eserler bırakarak, halka hizmet etmek istiyorum”

Öz geçmişi hakkında ve neden aday olduğu hakkında bilgi veren Altınova AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Tuğrul Karaaslan, ‘1967 yılında Malatya’da doğdum. İlköğretimini T.E.D Ankara Koleji’inde, orta ve lise öğretimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladım. Haccetepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1991 yılında mezun oldum. İsviçre Lozan Üniversitesi Tıp Fakültesinde Doktora ve aynı Üniversitede Radyodiagnostik istisası yaptım. A.B.DWashington D.C. Walter Reed Medical Scholl’da araştırma görevlisi olarak görev yaptım. Uluslar arası sağlık ve yardım kuruluşlarının organizasyonlarına katıldım. Başta Vietnam olmak üzere Uzakdoğu da doktorların eğitimi ve hastaneleri yeniden yapılandırılması programlarını yönettim. İsviçre Cenevre Tıp Fakültesi’nde Kalp Damar Cerhahisi Bölümünde çalıştıktan sonra yurda döndüm. Uluslar arası pazara tıbbi malzeme üretimine yönelik yatırımlar yaptım. Halen Procath, Proplast ve Can Kaptan başta olmak üzere birçok şirketten oluşan Progroup International Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktayım. Karev Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfının Mütevelli Heyet Başkanıyım. Yalova Sanayiciler Derneği 2. Başkanlığı ve Yalova Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlıklarında bulunmuştur. Evli olup 2 erkek çocuğu babasıyım. Tıp Doktoru ve sanayiciyim. Neden aday oldunuz diye sorarsanız? Ben hayatımın her dönemimde ailem, çevrem ve milletim için elimden geleni yaptım. Tabi ki, bütün bunları yaparken Kuran-ı Kerim ve hadislerin gölgesinde yürüdüm. Hadiste de denildiği gibi, hiç ölmeyecek gibi bu dünyaya yarın ölecek gibi, ahiret hayatına hazırlanmak gerekiyor. Nasıl bir yolculuğa çıkarken yanınıza eşyalarınızı alıyorsanız, ahiret hayatı içinde bu dünyada yaptığınız hayır ve iyilikler sizle birlikle gelir. Eğer siz bu dünyada kalıcı eserler bıraktıysanız, amel defteriniz kapanmaz. Ölümden sonra da yapılan iyilikler, sizin amel defterinizde işlenmeye devam eder. Ama bu tür hizmetleri yapabilmek, belli mevki ve makamlarla mümkündür. Tabi ki, bu mevki makamlara hepimiz aday olacağız. Mevki ve makamlara geldiğimiz zamanda yaptığımız hizmetlerle iyiliklerimizi çoğaltacağız.  Benim de yapmak istediğim, bu tür hayırlarla, eserler bırakarak, halka hizmet, hakka hizmet düşüncesiyle Altınova Belediye Başkan aday adayı oldum’ dedi.

 “Altınova’da yeterince hizmet alamadı”

Altınova Belediye Başkan Aday Adayı İsmail Fırat, ‘Altınova sevdalısı, Altınova’nın bütün sorunlarını çok iyi bilen, Altınova’da yetişmiş bir vatandaşım. İlkokulu Altınova’da okudum. İstanbul Koleji Tahran mezunuyum. Büyük üstat, büyük lider Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi şantiyeye çevirdi ama Altınova’da yeterince hizmet alamadı. İki dönemdir partimizin belediyesinde olan belediyecilik anlayışıyla ilgili, kat edemediğimiz yollar var. Çıtayı yukarı yükseltmek için adayım. Ekip ve arkadaşlarım iyi bir sinerji yaratarak göreve talibim’ dedi.

“Altınova dünyanın cazibe merkezi olacak”

Altınova Belediye Başkan Aday Adayı mevcut başkan Metin Oral, ‘1968 yılında İzmit’ te doğdu. İlköğrenimini Safranbolu, orta öğrenimini İzmit’te tamamladım. Lise öğrenimini Ilgaz Lisesi’nde birincilikle bitirdim. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldum. Öğrencilik yıllarında lisanslı olarak sporla uğraştım. Doktor olarak mecburi hizmet görevini Siirt – Eruh’ta tamamladım.  Ardından Kocaeli’nin Kandıra ve Karamürsel İlçelerinde görev yaptım. 1995 yılında Kaytazdere Sağlık Ocağı’nda görevli iken Altınova İlçesi sınırlarına dahil edilerek görevimi sürdürdüm. 1997 yılında askerlik görevimi
Bingöl – Kiğı’da tamamladım. 2000 yılında Altınova İlçe Sağlık Grup Başkanı olarak görevlendirildim. Bu görevi sırasında yaklaşık bir yıl İlçe Kaymakam Vekili olarak hizmet verdim. 30 Aralık 2003 yılında Sağlık Grup Başkanlığı’ndan istifa ederek, 28 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Altınova Belediye Başkan Adayı olarak, seçimi kazanarak 01 Nisan 2004’te Belediye Başkanlığı görevine başladım. Altınova gerçekten bu ülkenin parlayan bir yıldızı olacak. Bu bölgenin en değerli cazibe merkezlerinden biri olacak. Burada hem halkımızın ve hem de bizlerin ufku çok geniş olması lazım. Burada yapacağımız projeler, Altınova, Yalova değil, hem ülke, hem dünya çapında konuşulması gerek. Köprümüz ve tersanelerimiz küçümsenecek olaylar değil. Bizler bunların alt yapısı olarak stratejik bir bilgi hazırladık. Şuan o plan doğrultusunda hareket ediyoruz. 2016 yılına kadar hazırlanmış bir kitapçığımız var. O kitapçığa bağlı bir plan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Altınova dünyanın cazibe merkezinden biri olacağına inanıyorum. Önümüzdeki süreç bizler için çok önemli, bu önemli süreçte, kardeşlik ve el birliğiyle hareket etmek en büyük hedefimiz olacak’ dedi.

“Altınova’yı nasıl işlevsel bir kent haline getirebilirim bunun gayesindeyim”

Altınova Belediye Başkan Aday Adayı Adem Kahriman, ‘Ben 1981 Sarıkamış doğumluyum. Elektrik teknisyeniyim. Evliyim 2 çocuk babasıyım. Altınova’da 20 yıldır ikamet etmekteyim. İtalyan bir firmanın Türkiye’de distribütörlüğünü yapmaktayım. İnşaat ve iş makineleri üzerinde Türkiye’nin 81 ilinde hizmet vermekteyiz. Hükümetimizin 10 yıllık performansında Türkiye’nin 81 ilini gezdim. Bu illerde hizmetler verdim ve bire bir içinde çalışarak değişim ve dönüşümü özellikle gelişimini gördüm. Altınova’mıza, Avrupa çapında, iki tane uluslararası bazda çok büyük projenin, beldemize, ilçemize yapılması bizim için büyük bir şans olduğuna inanıyorum. Altınova’mızı, 3 büyük metropol arasında ne kadar işlevsel bir kent haline getirebiliriz bunun gayesindeyim. İnşallah görev verilirse bize layığıyla yapacağımıza inanıyorum’ dedi.

“Köy görünüme sahip Altınova’nın çehresini değiştirmek istiyorum”

Altınova Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Mazlum, ‘Gemi İnşaatı mühendisiyim. 1977 Bolu doğumluyum. 8 senedir Altınova Tersaneler bölgesinde görev yapıyorum. Evli, 2 erkek çocuk babasıyım. Amacımız, haritada ilçe ama gerçekte köy görünüme sahip Altınova’nın çehresini değiştirmek. Önemli projelerimizde var. Eğitimden sağlığa, sosyal ekonomik yapıdan, sanayiye kadar birçok projemiz var. Yaşanılabilir kent yapmak için elimden geleni yapacağım. Hükümetimizin başarılarından ve hizmetlerinden Altınova’nın hak ettiği şekilde daha çok yararlanması düşüncesinde ve arzusundayız. Gelişen değişen Altınova hepimizin hedefi olmalıdır. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden adim adım ilerlemek. Amacımız, Altınova’nın kazanmasıdır. Altınova’nın tarihinde yeni bir sayfa açmaya hazırız. Ayrışmaya asla izin vermeyeceğiz. Ben değil, biz diye bu yola çıktık’ dedi.

“Altınova’da tek bayan aday benim”

Altınova Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Belgin keskin, ‘1983 yılında Karabük’te doğdum. Aslen Sivas Güdüllüyüm, Rahmetli babam edebiyat öğretmeniydi ve annem ev hanımıdır. 4 kardeşiz. Liseyi Karabük Anadolu lisesinde okudum. Atatürk Üniversitesi Erzincan Hukuk Üniversitesi’nden mezunum. 2008 yılından beri Altınova’dayım. Avukatlık görevime de Altınova’da başladım ve fiili olarak devam etmekteyim. 2012 yılında Ak Parti Altınova ilçe teşkilatında, Siyasi ve Hukuk işler başkan yardımcılığı yaptım. 2014 seçimlerinde de Allah nasip ederse, Belediye Başkanı olarak karşınıza çıkmak istiyorum. Beni adaylık konusunda destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Altınova’mız bizlere çok şey katıyor. Bireysel olarak, Altınova halkı için elimden gelen her şeyi yapmak istiyorum. Altınova’da kim başkan olursa olsun, sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan hep ilerler ve büyürüz inşallah. Altınova’da tek bayan aday benim. İş başına gelirsem, bayanlara biraz daha öncelik tanımayı düşünüyorum’ dedi.

“Belediye açık, şeffaf bir yönetimle yönetilmelidir”

Altınova Belediye Başkan Aday Adayı Seladdin Yiğit, ‘1968 Gaziantep doğumluyum. İktisat fakültesi mezunuyum. 9 kardeşim. Evliyim, 4 çocuk babasıyım. Bankaya girmeden önce ihlas holding’te yöneticilik yaptım. 2 yılda Kuzey Irak’ta kaldım. 1999 yılında Ziraat Bankasına girdim. 12 yıldır Altınova’dayım. Altınova’da olmaktan gurur duyuyorum. Ben Türkiye’yi, Hakkari’den Edirne’ye kadar dolaşan biri olarak, görmüş olduğum bazı eksikliklerden dolayı belediye başkanı aday adayı oldum. Aday olan 8 arkadaşımızı da tebrik ediyorum. Bu bizim renkliliğimizi gösterir. Keşke daha çok aday olsaydık. Bu görevi, ilçemizin, insanlık, manevi değerlerine sahip çıkarak, dürüstlük, bilgi ve birikimi de birleştirerek, halkımızın refah ve huzuru için bu yola çıktım. 12 yıldan beri Altınova aynı yerinde durmaktadır. Altınova artık köy konumunda olmaktan çıkıp, modern olmalıdır. Belediye, detaylı olarak, finansal açılımları herkes tarafından bilinen, açık, şeffaf bir yönetimle yönetilmelidir. Bir ilçede, bir belediye fırını, bir hamam olmalıdır. Bunları göremediğim için aday oldum’ dedi.

Kaytazdere Belediye Başkanı aynı zamanda Altınova Belediye Başkan Aday Adayı olan Ercan Reyhan ise Ankara’daki programından dolayı aday adayı tanıtım programına katılamadı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.