Dr. Ahmet İhsan ALTUNÇ Yalova Belediye Başkanlığına Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

Dr. Ahmet İhsan Altunç, Yalova AK Parti’den Yalova Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurusunu, 26 Ekim Cumartesi günü yaptı. Yalova AK Parti İl binasında gerçekleşen aday adaylık başvurusu, yoğun kalabalığın katılımıyla gerçekleşti.

Milletin beklentileri doğrultusunda, belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeye varız.

     Yalova Belediye Başkanı Aday Adaylığı açıklayan Dr. Ahmet İhsan Altunç, ‘Yerel seçim sürecine girdik. Yerel seçimlerde Yalova’nın kaderini belirleyecek adayların sahneye çıkma zamanı. Bu ayın sonuna kadar tüm başvurular bitecek. Ben de başvurumu son haftaya bıraktım. Gönül isterdi ki, daha önce bu başvurumuzu yapalım. Başvuru yapmamın amacı, Yalova’nın kaderini değiştirmek, Yalova’ya daha iyi nasıl hizmet yapılabiliriz düşüncesiyle aday oluyorum. Bugün halkımızdan gördüğümüz desteği ve bu güzel katılımdan dolayı da herkese çok teşekkür ediyorum. Niye genç yaşımda bu işe atıldım diye sorarsanız, çünkü ben dünya lideri, Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek aldığım. Nasıl, kendisi İstanbul gibi büyük bir metropolün belediye başkanı olabildiyse, bizde niçin Yalova’da, kendimizi toplumumuza adamak adına bir şeyler yapmayalım dedik. Milletin beklentileri doğrultusunda, belediyecilik anlayışıyla hizmet etmeye varız’ dedi.

 Dr.-Ahmet-İhsan-Altunç-Belediye-yalova-başkanlığı-için-başvurruda-bulundu-2-600-int-600x320

Gece, gündüz demeden, koşturup hizmetkarlık yapıyoruz
 

AK Parti’de siyasetin, seçimler bittiği günden itibaren başladığını belirten Yalova AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, ‘Bu kalabalığı görünce, inanın çok duygulandım sevindim. Dün, Sayın Başbakanımızla beraberdik. Kendisinin, sizlere selam ve sevgilerini getirdim. Bildiğiniz gibi AK Parti’de siyaset sadece seçim zamanı değil, seçimler bittiği günden itibaren başlıyor, yoğun çalışıyoruz. Gece, gündüz demeden, koşturup hizmetkarlık yapıyoruz. Onur duyuyoruz bundan. Bu çabaların meyvelerini, yiyeceğimiz günler, bu günler. Ben Ahmet kardeşime, millete hizmetkarlık yolunda başarılar diliyorum. Kendisini böyle kutsal bir göreve hizmetkarlık görevine, millete uygun gördüğü içindee kutluyorum. Biliyorsunuz ki, bizler millete efendi değil, hizmetkar olmak için varız. Bundan da şikâyetçi değiliz. Kapımız herkese açık. Bu parti milletin partisi. Etnik, dini hiçbir ayrım gözetmeksizin hareket ediyoruz. Bizim için, her şeyin rengi aynı. Ahmet’le iki dönemdir beraber çalışıyorum. Yolu açık olsun hayırlı uğurlu olsun diyorum’ dedi.

Dr. Ahmet İhsan ALTUNÇ Kimdir, Kısa özgeçmişi

 

• 03.12. 1972 tarihinde Diyarbakır-Bismil’de doğdu.

• İlk, orta ve lise öğrenimini Bismil’de tamamladıktan sonra 1996 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi.

• 1996-2000 yıllarında Mardin Savur Sürgücü köyü ve il merkezinde görev yaptı.

• 1997-98 yıllarında ‘’Birinci Basamakta Ruh Sağlığı ve Nörolojik Hastalıklar’’ konusunda Mardin il eğitimcisi olarak çalıştı.

• 2000-2002 Yalova 2 Nolu Prefabrik Sağlık Ocağı,2002-2005 Merkez Sağlık Ocağı,2005-2006 Süleymanbey Sağlık Ocağında Sorumlu Hekim olarak çalıştı.

• 2006-2009 yıllarında ‘’Memur ve Emekli Sandığı ‘’ mensuplarından fark almadan ücretsiz hizmet veren Yalova’nın tek özel sağlık kuruluşu olan Özel Şefkat Sağlık Polikliniğini kurdu.

• 2009-2010 yıllarında Yalova Devlet Hastanesi Acil Servisinde çalıştı.

• Siyasete 2006 yılında Yalova AKPARTİ Demokrasi Hakem Kurulu üyeliği ile başladı.

• 2008-2011 ve 2013 yıllarında AKPARTİ ‘’Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Eğitim” programlarına katıldı.

• 2009-2010 yıllarında memuriyete döndüğünden dolayı siyasete ara verdi.

• Memur-Sen’e bağlı Sağlık Sendikasında çalıştı.

• 2010 ‘da kurulan ‘’Şefkat Sağlık ve Toplumsal Dayanışma Derneği’nde’’ Genel Sekreter olarak sivil toplum kuruluşlarında aktif çalışmaya başladı.22 yerel dernekten oluşan Yalova Gönülleri Platformu icra kurulu üyesidir.

• Temmuz 2010 tarihinde AKPARTİ İl Yönetiminde Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine geldi.

• Halen Yalova AKPARTİ Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

• Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.