FİKRET KIR “BİZ İSTEMEDİK SİZ YAPTINIZ”

Büyük Birlik Partisi Yalova İl Başkanı Talip Bayburtlu ve BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Fikret Kır düzenledikleri basın toplantısı ile Yalova Belediyesi’ni eleştirdiler.

BBP Yalova İl Başkanı Talip Bayburtlu ve BBP MKYK Üyesi Fikret Kır Yalova Belediyesi’nin keyfiyetçi bir tutum takındığı konusunda eleştirilerde bulundu. Yalova Belediyesi’nin, “Siz istediniz Biz Yaptık” sloganına da atıfta bulunan Bayburtlu ve Kır açıklamalarında, “Arkadaşlar Yalova Belediyesi sanırım Türkiye’nin en zengin belediyesi , hemen her gün belediyenin yaptığı bol bol harcamalara şahit oluyorum. Hem de belediyemiz tüm malvarlığını satıyor. Bu nasıl bir iştir anlayamadım. Herhalde dünyada halka rağmen halk adına bir şeyler yapmanın adet olduğu nadir ülkelerden biridir Türkiye. Özellikle Yalova’mızda halka rağmen bir şeyler yapmak hemen her kurumda olmazsa olmaz bir kural. Bize hesap soran yok , neden diyen yok , kendisine dokunmadığı zaman itiraz den yok , eğer kendi menfaatine bir durum varsa da zaten ses çıkarmadan haksız kazancı lüpletenler oldukça çok.

Hani boy boy pankartlar gördük ya bir dönem siz istediniz biz yaptık diye , ben tüm kalbimle diyorum ki  biz istemedik siz yaptınız. Evet biz istemediğimiz halde siz yaptınız ve hala da yapmaya devam ediyorsunuz.

Yalova’nın kronik problemi olan ulaşım ile ilgili yaptıklarınızı bir istemedik,  hatta neden diye sorduk defalarca şikayet ve önerilerde bulunduk ama siz inat ve ısrarla yaptınız. Bisikletli ulaşım yapacağız dediniz bir istemiyoruz yapmayın dedik siz yaptınız. Bakın ne halde o bisikletler ve bisiklet yolları. Bisiklet kiosklarına bir bakın ne halde. Biz istemdik siz yaptınız. Yani bu bisikletli ulaşım ve bisiklet yolları Yalova trafiğine ne kattı. Bence trafiği arttırdı ve belediye bütçesine bizim sırtımıza bir yük daha yükledi. Sadece bisiklet yoluna taktıkları o plastikler için harcana paranın 700 bin TL olduğu söyleniyor. Peki şimdi ne yapılıyor o dikilen plastikler sökülüp yerine boyama yapılıyor. Hem de trafik yoğunluğu içinde, üstelikde ne kadar para harcandığı ve harcanacağı belli değil. Biz bu kadar zengin bir belediye miyiz , yada belediye bunu yaptım pardon olmadı onu da yaptım pardon olmadı diye para harcama hakkına sahip mi? Hani Yalova’da meclis üyeleri, milletvekilleri nerede buna bir dur demeyecekler mi ? Belediyecilik yap-boz oyunu mudur? Bu  dönem ve bundan öndeki dönemlerde böyle keyfi hatalı harcanan paraların hesabı kimseye sorulmayacak mı? Biz istemeden sizin biz sizden daha iyi biliriz diye yapılanlara kim dur diyecek ?

Evet arkadaşlar bir kez daha söylüyorum  biz istemedik siz yaptınız  kime , nasıl  ne zaman sordunuz bu yaptıklarınızı, minik bir kamuoyu anketi mi yaptınız bu yaptıklarınız için. Hayır asla yapmadılar. Peki istemiyoruz diyen onlarca sese rağmen yaptınız mı evet..

Şu trafik keşmekeşini biz mi istedik ?

Şu trafik ışıklarını biz mi istedik ?

Kaldırımların yeniden yapılmasını biz mi istedik ? Ki şimdiden kaldırımlar kırılmaya başlamış..

Yolların yeniden bu şekilde düzenlenip yapılmasını biz mi istedik ?

Arboretumun satılmasını biz  mi istedik ?

Bazı yerlerdeki , bazı kişilerin İmar izinlerini  0.60 emsalden 0.90 emsallere  çıkartmanızı biz mi istedik?

2009 yılından buyana sattığınız belediye arazilerini satmanızı biz mi istedik ?

Sahilde dilediğiniz kişilere dilediğiniz şekilde  tezgah açma iznini vermenizi biz mi istedik ?

Dilediğinize ceza kesme dilediğinize ceza kesmemenizi biz mi  istedik ?

Belediyenin  bütçesi ile  siyasi sovlar yapmanızı biz mi istedik ?

İstediğiniz festivale binlerce lirayı hesapsız harcayıp istemediklerinize meclis kararı ile çıkmış hakları olan ödenekleri vermemenizi biz mi istedik ?

Görünen o ki tüm bunları biz istemişsiz  ;

Hayır asla biz bunları istemedik  , hatta karşı çıktık ancak yine de yaptınız!!! Çünkü bizim fikir ve isteklerimiz sizin için önemli değil herhalde.

Arkadaşlar Yalova sanki bir diktatörlük gibi yönetiliyor , seçilenler , atananlar etkili –yetkili kim varsa bir yüksek edalarda  hareket ediyor , bizlere bir yüksekten bakıyor , siz bilmezsiniz biz biliriz havalarında yönetiyorlar burayı.

Herhalde bu bizim gibi 3. dünya ülkelerinde adet ancak artık oralarda bile yalandan da olsa insanlara fikirleri soruluyor.

Şimdi siz bana abarttığımı söyleyeceksiniz , yok canım ne demek o diktatör tavırlar olurmu diyeceksiniz..

Peki soruyorum istediğini işe sokup istediğini  çıkartmak nedir ?

Kamu arazilerini istediğine satmak nedir ?

İstediğine istediğin ihale yada doğrudan teminleri verip vermemek nedir ?

İstediğine belediyeden maaş bağlayıp istediğine bağlamamak nedir ?

İstediğin yerdeki imar katsayısını 0,6 dan 0,9 a çıkarmak nedir ?

Karanfil evleri belediye toplantılarına full kadro katılmak zorunda durumu nedir ? Katılanlar geziye katılmayanlar yok değil mi ?

İstediğin adamın belediye ye olan borcunu silmek azaltmak nedir ?

İstediğin firmanın sana kestiği faturayı ödeyip istemediğini ödememek nedir ?

Meclis kararına rağmen  bir derneğe ödemen gereken paraları ben ödemiyorum demek nedir?

Bu tavırlar nedir arkadaşlar ben en hafif tabirle diktatörce diyorum.

Ben bir Yalovalı olarak , hem de bir siyasi olarak görevimi yerine getirmek için sizi yani yöneticileri uyarıyorum.Bu davranış tarzından vazgeçiniz , tevazu ve alçak gönüllüğü takınınız , sizden büyük Allah var unutmayınız.Halkımıza da sağduyu ve haykırış niyaz ediyorum. Haksızlıklar ve yanlışlıklar karşısında susmayın.Yalova hepimizin , hep söyledim yine söylüyorum Yalova’nın sahibi yok gelin hep beraber sahip çıkalım” şeklinde konuştular.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.