AK PARTİ YALOVA İL TEŞKİLATI 2013 YILI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Ak Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ve Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun ortaklaşa düzenledikleri basın toplantısında,2013 yılını değerlendirdi.

Ak parti İl binasında gerçekleşen değerlendirme toplantısına belediye başkanları ve il-ilce başkanları da hazır bulundu. Değerlendirme toplantısında CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’ın açıklamalarına göndermelerin yapıldığı basın toplantısının açış konuşmasını Ak Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan yaptı.

Pehlivan konuşmasında muhalefeti sert bir şekilde eleştirirken “90 yıl boyunca çivi çakmayanlar hiçbir proje ortaya koyamayanlar, şimdi projelerimize laf ediyorlar. Ucuz polemiklerle işimiz olmaz.” diyerek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Çoşkun sözlerine  ” 2013 yılı Yalova kamu hizmet ve yatırımlarını değerlendirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. İlgi ve alakanıza teşekkür ediyoruz.

Yalova’mıza yapılan kamu hizmet ve yatırımlarını değerlendirmek üzere 2011 ve 2012 yılsonunda bir araya gelmiştik. 2011 yılında 211 Milyon TL, 2012 yılında 160 Milyon tutarındaki yatırımları sizlerle ve kamuoyu ile paylaşmıştık. Yalova halkının emanetini taşımaya başladığım ilk günden itibaren, hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı basın mensuplarıyla, teşkilatımızla ve Yalovalı hemşehrilerimizle belirli yılın belirli aralıklarında bu toplantılar vesilesi ile paylaşmaktayım. Milletimizin desteği ve duasıyla hizmetlerimize her geçen yıl yenilerini eklemeye devam ediyoruz.

 

AK Parti’nin siyaset sahnesinde yerini almasının üzerinden 12,5 yıl geçmiştir. Her seçimdeki teveccühü ve desteği ile iktidara gelişinin 12. seneyi devriyesinde AK Parti, AK Kadroları ile birlikte artan heyecanı ve azmi ile ülkemize ve milletimize hizmet etmeye devam ediyor.

Türkiye, asrın projelerine ev sahipliği yapmaya, dünyanın dikkatini üzerine çekmeye devam ediyor. Özellikle de bölgemizi ilgilendiren 7 dev projenin imzaları atıldı. İlimizden geçen Körfez Geçiş Köprüsü ve İstanbul – Kocaeli – Yalova – Bursa – İzmir Otoyol Projesi, İstanbul’da yapımı tamamlanan Marmaray Projesi, temeli atılan Yavuz Sultan Selim Köprüsü Projesi, Mersin’de ihalesi yapılan Nükleer Enerji Santrali ve Sinop’ta 2. si yapılacak Nükleer Enerji santrali, proje çalışmaları başlayan 2014 yılında inşaat çalışmalarına başlanacak Kanal İstanbul Projesi ve 3. Havaalanı projeleri maliyetleri toplamı yaklaşık 150 Milyar TL’dir.

2002 yılında IMF’ye bugünün değeri ile 50 Milyar TL borcu olan, yatırım yapamayan Türkiye, 2013 yılında IMF borcunu ödemiş, IMF’nin borç istediği ülke konumuna yükselmiş, maliyeti 150 Milyar TL olan sadece 7 dev projeleri hizmete açmak üzere çalışmaktadır. 2002’de döviz rezervi 27,5 Milyar Dolar (bugünkü değeri 57 Milyar TL) iken bugün döviz rezervi hamdolsun, 136 Milyar Dolar (285 Milyar TL) olmuştur.

Her alanda büyük değişimler ve gelişimler yaşanmıştır. Sosyal ve ekonomik alanlarda sürdürülebilir kalkınma sürecinde uluslar arası alanda söz sahibi Türkiye, tüm mazlum devletlerin sesi olmuştur. Demokratik açılım süreci ile ülkemizin ilerlemesini, kalkınmasını, büyümesini, ulusal ve uluslar arası itibarını yükseltmesini, milletimizin refah ve huzurunun artmasını, kardeşliğimizin pekişmesini engelleyen her sorun alanını çözüm yoluna koymayı hedefledik. Milletimizden büyük teveccüh gören bu sürece yardımcı olan destek veren herkesi milletimiz ve tarih gururla yad edecektir. Uluslar arası alanında da demokrasi ve barış vurgusu yapan güçlü Türkiye ve onun güçlü lideri Başbakan’ımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, dünya ülkelerinin ve dünya milletlerinin rol modeli olmuştur.

T.B.M.M.’de üyesi bulunduğum Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu, Çevre Komisyonu çalışmalarımız devam ediyor. 20 Aralık Cuma günü itibariyle T.B.M.M.’de 2014 yılı bütçe kanun tasarısı ve 2012 yılı merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun tasarısı kabul edilmiştir.

2013 yılında toplam 149 teklif ve tasarı kanunlaşmıştır. 2/B Arazileri ve Orman Köylülerimizi ilgilendiren yasayı, 14 ilin Büyükşehir olması ve 26 yeni ilçenin kurulması kanunu,  Sosyal Sigortalar, Genel Sağlık Sigortası, İş ve İş Sağlığı Güvence yasaları ve Tüketiciyi Koruma kanunları 2013 yılında çıkarılan en önemli kanunlar olmuştur. 4/B statüsünde çalışan 72.485, belediyelerde çalışan 23.248 ve Sağlık bakanlığından 772 kişi çıkarılan yasayla kadroya geçmiştir. 2013 yılındaki bir başka önemli yasal düzenleme ise askerliğin 12 aya indirilmesi olmuştur, terhisler 1 Ocak 2014 itibariyle başlayacaktır. Milletimize ve ülkemize hayırlı olsun diliyorum.

Yalovalı hemşerilerimize sağlık, huzur ve barış dolu yeni bir yıl temenni ediyorum. ” dedi.

Konuşmaların Tamamını aşağıdaki video haberimizden seyredebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.