BU SÜREÇTE PARTİLİLİK SINAVI VEREN ÜYELERİ TEBRİK EDİYORUM

ADD YALOVA Şubesi Başkanı Orhan KOÇAL’dan CHP YALOVA Belediye başkan adayını açıklanması üzerine yapmış olduğu açıklaması şöyledir.

KOÇAL, “Aday adaylığı aşamasında birine aleni taraf olup diğerine haksızlık etme endişesi taşıyan, partimiz için en uygun adaya sadece sandıkta taraf olmayı tercih eden, atama olacağı kararı kesinleştikten sonra da Genel Merkezin kararını bekleme sabrını gösteren üye arkadaşlarımı tebrik ediyorum.
Birçoğu kendi sosyal paylaşım alanlarında bile bu dikkati gösterdiler, parti içi demokrasi taleplerini adaylar üzerinden değil bireysel fikirleri üzerinden ortaya koydular. Seçim öncesi sancısız geçmesi gereken süreçte bu tavrı gösterenlerin takdir topladığına ve doğrusunun da bu olduğuna eminim”

BİZİM SORUNUMUZU CHP SEÇMENİNiN SORUNU HALİNE GETİRMEYELİM

“Genel Merkezimiz kararını açıkladı, Sayın Vefa Salman aday adaylığı çalışmalarına artık aday olarak devam edecek. Aday belirlenme yöntemi gönlümüzden geçtiği şekilde olmadı, bu sadece bizce değil daha birçok yerde üzüntüyle karşılanan PARTİ İÇİ bir sorundur. Bizim sorunumuzu Cumhuriyet Halk Partisi seçmeninin sorunu haline getirme hatasına düşmemeliyiz.”

KEŞKE ÜLKEDE Kİ SİYASETÇİLERİN TEK DERDİ PARTİ İÇİ DEMOKRASİ OLSA,

“Ancak gerçek öyle değil, bu nedenle idealimizde ki siyaset anlayışını zaman ve öncelik sırasına koymamız gerekiyor. Asla vazgeçmeyeceğim parti içi demokrasi mücadelem yüzünden yakın geçmişte partiden ihraç edilme noktasına gelmiş dahi olsam, bugünün bunları konuşturma ve tartıştırma günü olmadığını görebiliyorum. Sıradan bir yerel seçim değil yaşayacağımız, birbirimize vereceğimiz demokrasi dersinden daha fazlasına ihtiyaç duyulan bir dönemdeyiz.”

EĞİLİM YOKLAMASI YAPILMAMASINA TEPKİ DUYANLAR NE YAPACAK

“Unutacak mıyız…? Hayır, zamanı gelince parti içi kongrelerde tartışma ve gereğini yapma hakkımızı saklı tutarak, sadece bugünün gerektirdiği gibi davranacağız. Bize umut bağlayan seçmene bir zafer yaşatma derdine düşeceğiz. Bunu hiç kimseye borçlu değilsek, meydanlarda canları pahasına iktidar terörü ile mücadele eden GEZİ nesline borçluyuz. Barolar, Sivil Toplum Örgütleri hatta siyasete uzaktan bakanlar ayakta, onların çabaları siyasi bir güç haline gelmedikçe daha çok genç arkadaşım bizim ataletimizin, iç çekişmelerimizin bedelini öder. Bu sorumlulukla davranırsak kırgınlığımızın hafifleyeceğine eminim, ben bu şekilde motive oluyorum herkese de tavsiye ederim.”

GÖZLER BİZİ GÖZLÜYOR, UMUTLAR BİZE BAĞLANMIŞ

“Çabamız Vefa Salman’ı belediye başkanı yapmaktan çok daha öte, eşitliği adaleti özgürlüğü iktidar kılma çabasıdır, yerel seçimler bunun ilk hedefidir, buna ortak olmaz, sadece adaya bırakırsak, kazanan da sadece aday olur. Bizler adayımızın yanında olacağız bu seçimi beraber kazanacağız ve sonrasında da yüz akı bir yerel yönetim sergilemesinin takipçisi ve destekçisi olacağız. Kendisinin de bu çabaların hakkını vereceğini umuyor tüm üyelerin ve gönüllülerimizin gereğini yapacağına inanıyorum.” dedi.

YOLUMUZ AÇIK OLSUN.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.