CHP VE DP’DEN ORTAK TEPKİ

YALOVA AKP VE KOÇAL’DAN KURTULMALADIR

DP Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci, DP Merkez İlçe başkanı Burak Küçük ve yöneticiler CHP İl Başkanı Özcan Özel ve Merkez İlçe Başkanı Tamer Sönmez’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan CHP İl başkanı Özcan Özel ve DP İl Başkanı Köksal Ketenci, AKP İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve AKP Belediye başkan Adayı Yalova belediye başkanı Yakup Koçal’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Özcan Özel, DP ve CHP’nin Türkiye’nin Demokratik, laik sistemin bir güvencesi ve çimentosu olduğunu söyledi. CHP İl başkanı Özel, 2009 seçimlerinde DP adayı Yakup Koçal’ın sadece DP’lileri değil, tüm siyasi partileri ve Yalova halkının oylarını alarak seçildiğini, seçildikten sonra kendisine inanan seçmeni aldatarak AKP’ye geçtiğini belirterek şöyle konuştu:

CHP İl Başkanı Özel: Yalova Halkını Borç Edebiyatıyla Kandırıyorlar

Sayın Pehlivan ve Partinin belediye başkanı Koçal, yerel seçimlerde %70 oy alacaklarını öne sürerek, diğer partileri adeta yok saymaktadırlar. AKP İl Başkanı %70 hesabı yaparken 2009 seçimlerinde kendi adayının %34, partisinin adayını taklaya getiren Koçal, %34 oy aldı Her ikisinin oyunu toplayarak %70 oy alacaklarını iddia ediyor.Şimdi buradan sesleniyorum. Bunlar hangi yüzle Yalova halkının karşılarına çıkıp oy isteyecekler. Yalova halkının aldatıldı ortada. Belediye başkanlık koltuğuna oturduğu gün AKP’yi suçlayan ve Yalova belediyesini 100 Milyon borç bıraktığını söyleyen Koçal, bugün Yalova’nın en değerli arazilerini Arboretum ve diğer arsaları satmasına rağmen halen borç edebiyatı yapmaktadırlar. Artık, Koçal’n bu borç söylemine dönemin AKP yöneticileri de eşlik etmektedirler.” dedi.

Özel: Yalova Halkı Demokrat ve İyi Bir Gözlemcidir

Yalova’ya son 5 yılda kalıcı yatırımın yapılmadığını, sadece arsa ve gayrimenkullerin satıldığını söyleyen Özel” Bunlar hangi yüzle Yalova halkının karşısına çıkıp %70 oy isteyecekler. Yalova halkı demokrat ve iyi bir gözlemcidir. Bunlara en iyi cevabı da yerel seçimlerde Yalova halkı verecektir” dedi.

MHP İl başkanı Hasan Topçular’ın bir yerel basında kendisini eleştirmesine de değinen Özel “ Bu il başkanımız iyi niyetiyle bir uyarı yapıyorsa kendisine teşekkür edirim. Ancak, CHP her zaman yerel ve genel sorunlara ilişkin görüşlerini açıklamaktadır. CHP’nin iki belediye başkan aday adayı arkadaşımız vardır. Bu süreç içersinde bu arkadaşlarımız Yalovalılarla her gün yüz yüze görüşerek zaten Yalova’nın sıkıntıları dile getirmektedir. Bu süreç de il Başkanı olarak basında yer almayı değil, adaylarımızın yaptıkları çalışmaları önemsiyorum. CHP, şimdiye kadar dışarıdan müdahale edilerek yönetilen bir parti olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır. MHP İl başkanı Sayın Topçular’ın bu açıklamasını ben iyi niyetli bir uyarı olarak kabul ediyorum” dedi.

DP İl Başkanı Köksal Ketenci. “DP Belediyeyi Alamıyorsa CHP Alsın”

DP Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci ise yaptığı konuşmada, yerel seçimlere ilişkin DP’nin kapsamlı bir çalışma içersine girdiğini belirterek, CHP’nin bir misyon partisi olduğunu, Türkiye’ye demokrasiyi getiren partinin de CHP olduğunu, çok partili demokratik sisteme CHP iktidarında geçildiğini vurgulayarak şöyle konuştu.

Ketenci: Yalova’da Katılımcı Demokrasi İstiyoruz

DP Yalova İl Başkanı Köksal Ketenci,Yakup Koçal’ın %35 oy alarak seçildiğini geri kalan %65’lik bir topluluğun koçal’a oy vermediğini belirterek, yaklaşan yerel seçimlerde katılımcı bir yerel demokrasinin hayata geçmesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu. “Bizler yerel seçimlere ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Yalova’da DP seçimleri kazanamıyorsa CHP’nin kazanmasını arzu ederim. Çünkü, CHP’nin halkçı bir yerel yönetim sergileyeceğine inanıyorum.Ayrıca bizler DP il yönetimi olarak seçimlere doğru katılımcı bir demokratik yapının oluşmasını istiyoruz. Bunun içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. “

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.