DERELERE KIŞ BAKIMI

Yalova Belediyesi Stratejik Planı’nda yer alan faaliyetlerden biri olan dere yataklarının temizliği konusunda çalışmalar sürdürülüyor. Yalova Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde sürdürülen çalışmalarda, dere yataklarının tabanında biriken çamur tabakaları temizlenerek dere yatakları genişletiliyor. 

Daha önce DLH ile koordineli olarak yapılan çalışmayla Seliman Deresi’nde temizlik çalışması yapılmıştı. Geçtiğimiz günlerde başlanılan Safran Deresi’ndeki çalışmalar da kısa bir süre içerisinde tamamlanma aşamasına geldi.

Temizlik çalışmalarının hazırlanan program doğrultusunda yılda iki kez yapılmaya başlanacağını dile getiren Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal; “Balaban Deresi ve Kazimiye Deresi yataklarında yapılan ıslah çalışmaları neticesinde dere yataklarını genişleterek çevre düzenlemelerini yaptık. Seliman Deresi’nin Dereağzı dediğimiz kısmında da DLH ile ortak bir çalışma yürüterek dere tabının seviyesini arttırdık. Safran Deresi’nin Fatih Caddesi ile PTT Köprüsü arasında kalan kısmında zaman içerisinde biriken çamur tabakaları derinliği azaltmış durumdaydı. Bu da, beraberinde bir takım sıkıntıları getiriyordu. Bu noktada da Fen İşleri Müdürlüğümüzce yürütülen çalışma neticesinde detaylı bir temizliği yeniden gerçekleştirerek bu derinliği de arttırıyoruz. Böylelikle tüm dere yataklarındaki sıkıntıları ortadan kaldırmış oluyoruz. Bu çalışmaları yaz başında tekrarlayarak yazın herhangi bir olumsuz durumun yaşanmasına da meal vermeyeceğiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.