MHP İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR: ENGELLİ OLMAK HAYATA TUTUNMAYA ENGEL DEĞİLDİR

Ülkemizde ve dünyada insanların bedensel, zihinsel veya herhangi bir nedenden dolayı sonradan engelli hale gelmesi hayatın içinde var olan ve hayatın gerçekleri olan olgulardır.

Engelli vatandaşlarımıza herhangi bir şekilde ayrımcılık yapmak ya da onlar ikinci sınıf vatandaşmış gibi davranmak insanlık dışı bir davranıştır. Hayatta engellilik, herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Bu durumu göz önüne alarak mevcut engellilerimiz için her türlü kolaylığı sağlayıp, onlara pozitif bir ayrımcılık sunmamız gerekmektedir.

Bugün ülkemizde ve Yalova’mız da engelliler için yapılanları yeterli görmüyoruz. İmkânlar sunulmuştur, ancak bu imkânların daha fazla artması ve engellilerin engellerinin farkına varmadan yaşamlarını sağlamamız gerekmektedir.

Milliyetçi hareket partisi olarak engellilerimize yönelik her türlü olumlu gelişmelere destek verip arkasında duracağımız gibi, onların haklarını sonuna dek savunacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Böyle durumlarda, insanların  bu hallerinden siyasi bir çıkar gözetmek etik olmadığı  gibi insan vicdanına da yakışmayan bir durumdur.

Tüm bu duygularımla 3 aralık dünya engelliler gününü kutlar, engellerin hayata engel olmamasını diler, tüm engelli kardeşlerime de sabır ve sıhhat dilerim…

                                                                                      HASAN TOPÇULAR

                                                                                MHP YALOVA İL BAŞKANI

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.