Muharrem İnce; Bakanlar 17 Aralıkta İstifa Etmeliydiler

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce; Muammer Güler, Zafer Çağlayan ve Erdoğan Bayraktar’ın, bakanlık görevlerinden istifa etmelerine ilişkin, “Bu gecikmiş bir istifadır. 17 Aralık günü olmalıydı. 17 Aralık’ta başbakan dahil hepsinin istifa etmesi lazımdı” dedi.

İnce, CHP’nin Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’ın seçim irtibat bürosu önünde partililerle bir araya geldi. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan İnce, Güler, Çağlayan ve Bayraktar’ın, bakanlık görevlerinden istifa etmesini değerlendirdi.

“İstifaların daha önce gerçekleşmesi gerektiğini”

“Bu gecikmiş bir istifadır. 17 Aralık günü olmalıydı. 17 Aralık’ta Başbakan dahil hepsinin istifa etmesi lazımdı. Erdoğan Bayraktar’ın, ‘Her şeyi Başbakan’ın bilgisi dahilinde yaptık’ açıklaması manidardır. Bu çok önemlidir. 76 milyon bunu takip etmelidir. ‘Bir numarayı’ göstermiştir Erdoğan Bayraktar. ‘Bir numara bu’ demiştir. Yapılması gereken iş Erdoğan Bayraktar nasıl bakanlıktan, milletvekilliğinden istifa etmişse, -ki o milletvekilliğinden istifa biraz tartışmalı- çünkü genel kurulun onayı lazım, bu konuda. Genel kurulda çoğunluk onlarda olduğuna göre kabul edecekler mi bilmiyorum. İstifa etmesi gereken kişi Başbakan’ın kendisidir, bir numaradır. O zaman işler yoluna girmeye başlar ama artık mızrak çuvala sığmıyor. İş rayına girmiştir, bunları göndereceğiz.”

Daha sonra partililerle esnaf ziyareti gerçekleştiren Muharrem İnce, bir ayakkabı mağazasına girdi. İnce, burada esnafa, ”Ayakkabı kutusu var mı?” diye sordu. Esnaf, “Var, ne kadar isterseniz?” cevabını verdi. Bunun üzerine İnce’nin “Dolar koyacağım içine de. Ne yapacağımı sormuyorsun o paralarla” ifadesi üzerine esnaf, “Atatürk’ün resmi olan Türk paralarını koyalım” dedi. İnce de “İmam hatip yaptıracağım da dolar koyacağım” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.