Muharrem İnce’den Gözaltı yorumu

Yalova Milletvekili ve CHP Grup başkan vekili Muharrem İnce, Sabah saatlerinde başlıyan gözaltı operasyonunda gös altına alınan isimleri gören İnce twitter hesabı üzerinden “Gözaltına alınan/bir soruşturma kapsamında bilgisine başvurulan isimlere baktığımda işin içinde külçe külçe altın olduğunu tahmin ediyorum!” yorumunu yaptı.

Türkiye’yi sarsan flaş ihale ve rüşvet operasyonunun iki ay önce Sulukule Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili bir soruşturma ile başladığı öğrenildi.

Operasyonun ilk ayağının 2 ay önce Fatih Defterdarlığı’na yapılan bir baskınla başladığı öğrenildi. Yapılan baskının Fatih Sulukule’deki kentsel dönüşüm projesi ile ilgili olduğu, yapılan istihbari çalışmalar sonrasında operasyonun genişletildiği öğrenildi.

İLK AÇIKLMA İSTANBUL VALİSİ HÜSEYİN AVNİ MUTLUDAN GELDİ

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İstanbul’da düzenlenen ihale operasyonuyla ilgili konuştu.

Hüseyin avni mutlu

Vali, “Adliyemizin şu anda yürütmekte olduğu bir çalışmadır. Adli soruşturmanın devam ettiği bir davada bilgi paylaşmak doğru değildir. Sonuçları çalışmalar bittikten sonra kamuoyu öğrenmiş olacak. Şu anda adliyemiz bu operasyonu sürdürüyor. Şu aşamada açıklama yapma durumunda değilim” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Muharrem İnce’den Gözaltı yorumu” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.