SALMAN, ARBORETUM NE OLDU?

CHP Yalova Belediye Başkan adayı Vefa Salman yaptığı açıklamada arberetum arazisinin durumunu Yalova belediye başkanı ve AK Parti Yalova belediye başkanı yakup koçal’a yönelik yaptığı açıklama aşağıdadır.

Sayın Yakup Koçal seçim döneminde proje konuşulsun demişti ya kendisine kamuoyu adına bazı sorular yöneltmek istiyorum.

Siz bırakın uydu kent gibi, ticaret ve sanayi odasını kalkan yaparak yeni bir rant kapısı açmaya alt yapı hazırladığınız yeni kent meydanı gibi hayali projeleri ARBORETUMU anlatın.

Gece rüyanızda görüp ertesi gün proje diye satmaya kalkıyorsunuz ya soruyorum. Dereağzındaki Kumkapı benzeri projeniz denize mi gömüldü? Eski Tekel Binası belediye binası oluyordu yetmedi ticaret odasına pazarlıyordunuz tarihin derinliklerine mi gömüldü? Şu meşhur ödüllü Zambak projeniz var. Hele onu çok merak ediyorum şu anda proje kapsamında KAÇ TANE BANKAMATİK çalışanınız var?

Bence projeniz dejenere ettiğiniz ölçüde adını değiştirdi KAKTÜS projesine dönüştü. Son 5 yılda proje diye kamuoyuna sunduğunuz herşey iflas etti, sıfır çekti.

Şimdi soruyorum turizm alanına dönüştürüp, parsel parsel pazarladığınız, yerel basında tam sayfa ilanlarla tanıtımını yaptığınız 37 katlı dev otel, milyonlarca turist, Yalovalı gençlere iş istihdamı ne oldu?

Unutturmaya kalkmayın, Yalova halkını “Mutlu Yalova” sloganıyla uyutmaya hiç kalkışmayın. Yalova halkı gerçekleri görüyor. Rahmetli Cengiz Koçal’ın binbir zorluklara ve büyük mücadeleyle (sağlığında kendi anlatımından iyi biliyorum) Yalova Belediyesi mal varlığına kattığı ARBORETUMU mirasyedi bir evlat gibi sattınız. Hesabını seçimlerde halka vereceksiniz.

Yetmedi şimdi unutturmaya çalışıyorsunuz. AKP İl Başkanı mahkemeye vermişti. Ne oldu? Ne değişti?

Yakup Koçal’ı partisine alınca dut yemiş bülbül kesildi. Özel Proje Alanları ulusal politika da bugünlerde çok popüler, ne tesadüf ki !!! sizde burayı aynı statüde özel proje alanına çevirtiniz.Bunun hesabını da Yalova halkına sandıkta vereceksiniz.

Son olarak diyorum ki Sayın mevcut belediye başkanı burayı satarken birilerine verdiği sözü tutmak adına, rant adına AVM yapmanın da peşinden koşuyor. Yalova esnafının ocağına incir ağacı dikmenin

hazırlığında.  Gelecek günlerde Yalova kamuoyunu detaylarla bilgilendirmeye devam edeceğim.

Belediye Başkanı, şehr-i emindir samimi olacak, halkı kandırmayacak ve kul hakkını gözetecek.

Hayali projelerle halkı uyutmak yerine, geçmişte yaptıklarının hesabını verecek. Hesap sorma günü yaklaştı. Yalova halkına en derin saygı ve sevgilerimle…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.