VEFA SALMAN CHP YALOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

CHP İl Başkanı Özcan Özel, Merkez İlçe başkanı Tamer Sönmez ve CHP Yalova belediye başkan Adayı Vefa Salman CHP İl Binasında basın toplantısı düzenledi.

Çok sayıda partilinin katıldığı basın toplantısında partililer Salman’a alkışlarla destek verdi.

CHP Yalova belediye başkan Adayı Vefa Salman CHP İl Binasında partililere yaptığı konuşmasında “Bana hakkınızı helal etmeyeceğiniz hiç bir kararın altına imza atmayacağım. Şunu bilmenizi istiyorum ki, beni satın alacak para daha icat edilmedi” dedi.

CHP İl başkanı Özcan Özel, düzenlediği basın toplantısında,CHP’nin Yalova belediye başkan Adayının CHP MYK ve parti meclisinin kararıyla Vefa salman olarak belirlendiğini belirterek Salman’ı kutladı.

“Şimdi Tüm Hedef Belediyeleri Kazanmak”

CHP il binasında düzenlenen toplantıya partililer de yoğun katılım gösterdiler. Burada ilk konuşmayı CHP İl Başkanı Özcan Özel yaptı. Özel, tek hedeflerinin CHP’li adayların belediye başkanlıklarını kazanmalarını sağlamak olduğunu belerterek şöyle konuştu.

 “Yaşadığımız süreç yerel seçim sürecidir. Yerel seçimler bizim için demokrasi şölenleridir. Bu amaçla 1 yılı aşkın bir süredir sürdürdüğümüz yerel seçim çalışmalarımız aşama-aşama belli noktalara evirilmektedir. Bundan önceki parti meclisimizde 6 belediye başkan adayımızı belirledik. Son yapılan parti meclisi toplantısında da Altınova belediye başkan adayımız, Taşköprü belediye başkan adayımız ve Yalova merkez belediye başkan adayımız, parti meclisinin onayından çıkarak netleşti. Bu aşamadan sonra artık bize düşen, onları size tanıtmak, onları bizden bir adım önde tutmak, halkın önüne çıkartarak vitrinde alabildiğince onları parlatmak ve Yalova halkının olurunu alarak 30 Mart 2014 tarihinden sonra da onları belediyelerimizin koltuğuna oturtmaktır. Yalova’da Mehmet Gürel ve Vefa Salman, belediye başkan aday adayları olarak yola çıktılar. Bu iki arkadaşım da CHP’nin bugüne kadar görmediği şekli ile bir çalışma ortaya koyarak kendilerini halka tanıttılar. Genel Merkezimiz ise yaptığı toplantı ile Yalova’da CHP’yi Vefa Salman’ın temsil etmesine karar verdi” dedi.

“Girilmedik Ev, Sıkılmadık El Kalmayacak”

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman ise yoğun bir seçim çalışması yapacaklarını belirtti. Girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacaklarını söyleyen Salman, “Öncelikle partime bu göreve beni layık gördüğü için teşekkür ederim. Atatürk, ‘Benim 2 büyük eserim var. Birisi Türkiye Cumhuriyeti diğeri ise CHP’ demişti. Biz bu bilinçte olan 90 yıllık bir çınarın yeni filizleriyiz. Atatürk, ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ demişti. Biz de diyoruz ki, ‘Söz konusu Yalova ise gerisi teferruattır’. Çok klasik bir ifadeyle söylemek gerekirse; girmedik ev, sıkılmadık el bırakmayacağız. Bunda hepimize büyük görevler düşüyor. Yalova’da yaklaşık 35 bin hane var. Kalan 3 aylık sürede benim tek başıma tüm evleri dolaşmam pek de mümkün gözükmüyor”

“Üç Şeye İhtiyacımız Var, Çalışmak, Çalışmak Çalışmak”

CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman konuşmasını şöyle sürdürdü:”Büyük Önder Atatürk, ‘Tek şeye ihtiyacımız var, o da çalışkan olmak’ demişti. Bense; 3 şeye ihtiyacımız var, çalışmak, çalışmak, çalışmak diyorum. Ben bu süreçte hepinizden azami özveriyi ve çalışmayı rica ediyorum. AKP bugün iktidara geldiyse yerel yönetimlerle geldi. Yerel yönetimleri de kadın faktörü ile aldı. Ben de kadınlarımızdan her eve tek-tek girip projelerimizi ve partimizi anlatmasını istiyorum. Çalışmaları bu haftadan itibaren başlatacağız. Gençlerimizin de seçim sürecinde etkin rol almalarını istiyorum. Ayrıca partimiz içerisindeki gençlerin sayısının arttırılması gerektiğine de inanıyorum. Tüm gençlerimizi partimize davet ediyorum. Partideki üye sayımızın da bu süreçte hızla artacağına inanıyorum. Her birinizin komşunuza, akrabanıza evde ve işyerinizde benim için kefil olmanızı istiyorum. Beni satın alacak para icat olunmadı. Bana hakkınızı helal etmeyeceğiniz hiç bir kararın altına da imza atmayacağım.”

“Güçlü Olduğumuzu Gördüler”
CHP’nin Belediye Başkan Adayı Salman, konuşmasının ardından CHP’nin diğer belediye başkan aday adayı Mehmet Gürel’in toplantıya katılmamasının sebebini ise şu şekilde açıkladı: “Mehmet Gürel benim kardeşim. Biz bu yola Ertan Şener, Ahmet Yavuz ve Mehmet Gürel kardeşimle birlikte çıktık. Ertan ve Ahmet kardeşim, ‘şimdi birlik ve beraberlik zamanı’ dediler ve benim lehimde aday adaylıklarından çekildiler. Bugün Mehmet Gürel kardeşimle de görüştüm. Kendisi bir rahatsızlık nedeniyle bu toplantıya katılamadı. O da beni tebrik etti. Onunla beraber yürümeye devam edeceğiz. Herhangi bir sıkıntı yoktur. Bunu özellikle AK Parti ön plana çıkartmaya çalışıyor. Bizim güçlü olduğumuzu gördüler, o nedenle de kamçılıyorlar. Bunu onlara kullandırmayacağız” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından CHP İl Başkanı Özcan Özel ve Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’la birlikte Yalova’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.