BSG YARI FİNALDE

Yalova sahnelerinde, çeşitli turne ve festival organizasyonlarında boy göstermesinin yanında Yetenek Sizsiniz Türkiye’de yoluna devam eden BSG, Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin Pazar akşamı yayınlanan bölümünde ikinci tur performansını sergiledi.

 Yarışmanın ilk turunda en çok konuşulan yarışmacılar arasında kendine yer bulan ekip Eser Yenenler, Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı’dan oluşan yarışma jürisinin ve salonu dolduran binlerce seyircinin karşısında performans sergilemiş ve 3 evet alarak bir üst turda yarışma şansı elde etmişti.

Yalova’da sahneledikleri ve dizi mantığıyla içeriği sürekli güncellenen Her Yol Paris isimli oyun içerisindeki skeçlerin yarışma konseptine uyarlanmasıyla ilk turda başarı yakalayan ekip aynı mantığı ikinci turda da kullandı. İlk turda, Cihad Keskin tarafından kaleme alınan “Feysbuk” isimli skeçle boy gösteren ekip ikinci turda yine Keskin’in kaleme aldığı “Bir Milyon” isimli skeçle sahneye çıktı.

BSG-yarı-finalde

Feyza Nur Keskin, Buğrahan Haydaroğlu, Eyüp Akyol, Volkan Solak, Emre Solak ve Cihad Keskin’in oyuncu olarak görev aldığı skecin sahne arkası sorumlusu ise Neslihan Solak’tı.

İkinci tur performansları sonrası seyirci oylamasına geçildi ve BSG, seyircilerin %71 olumlu oyunu alarak yarı final kapısını araladı. Yarışmanın sonunda, ilk 5 içinde kendisine yer bulan BSG, dans performansı sergileyen Anıl Ünal’la birlikte jüri oylaması için yeniden sahneye geldi. Hülya Avşar’ın Anıl Ünal’a verdiği oya karşılık Yenenler ve Ilıcalı oylarını BSG’den yana kullanınca BSG yarı finalde yarışmaya hak kazandı.

 “Geçtiğimiz sezon yarı finale çıkışımızın tesadüf ya da bunun benzeri bir şey olmadığını göstermiş olduğumuz için mutluyuz” diyen ekibin yazarı ve yönetmeni Cihad Keskin, “Yarışmaya bu yıl katılmamızdaki en büyük amaç Acun Medya ailesine duyduğumuz minneti ifade etmekti, ilk turda bunu yaptık ve yarışmayla ilgili çok büyük bir beklentimiz kalmadı. Buna karşılık, ciddiyeti de elden bırakmadık ve çalışmaya devam ettik. İkinci tur için çok detaylı şekilde çalışma fırsatı yakalayamadık fakat performansımız seyirciye ve jüriye geçebilmiş olacak ki şu sıralar yarı finale hazırlanabiliyoruz.” ifadelerini kullanırken “Yarı finale kalmış olmamız elbette bir başarıdır ve biliriz ki insanoğlu hiçbir başarıyla tatmin olmaz. Oysa buraya kadar gelmek de bir başarıdır ve bunu kabullenmeyi bilmek gerekir. Yalovalı bir ekip ilk defa ulusal kanalda yayınlanan bir yarışma programında iki yıl üst üste yarı finalde yarışma şansı yakalıyor. Kim bilir, belki bir ilk daha gerçekleşir bu yıl final de görebiliriz.” dedi. Yetenek Sizsiniz Türkiye’nin yarı finalinde sahnelemeyi düşündükleri skeç hakkında net bilgi vermek istemeyen ekip üyeleri, “Sahneye çıktığımız oyunlarda bizi takip eden seyircilerimiz bir adım önde olmayı sürdürecekler” diyerek yarı final skecinin de Yalova’da sahnelenen skeçlerinden birisi olabileceğinin sinyalini verdiler.

 “GÜNDEMİMİZ YOĞUN”

 2013 yılının kendileri için yoğun ve yorucu geçtiğinin altını çizen Keskin, 7 farklı konsept üzerinde çalıştıklarını ve bunların hepsini 2014 içerisinde duyurmayı planladıklarını belirtirken “Ekibimiz içerisinde yazarlık atölyeleri düzenleyerek ekibimizin üretim aşamasında da faydalı olmasını sağlıyoruz. Dizi mantığıyla sahneye taşıdığımız Her Yol Paris, önümüzdeki sezondan itibaren benim tarafımdan değil, ekip tarafından kaleme alınacak, oyuncularımız, ekip içerisinde yeni bir oyunun hazırlığına girişecekler ve kendi oyunlarını yönetebilecek duruma gelecekler. Yakın zamanda kadromuzu genişletmeyi düşünüyoruz ve bizimle aynı yolu paylaşmak isteyenlerle bir arada olmak istiyoruz.” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.