Celal Korkmaz Yalova halkının hizmetkarı olmaya talibim

Saadet Partisi Yalova İl Teşkilatı düzenlediği basın toplantısı ile Yalova Belediye Başkan adayını açıkladı. İl binasındaki törenin açılış konuşmasını İ Başkanı Kemal Polat gerçekleştirdi. Yalova Belediyesi’ni almak adına var güçleriyle çalışacaklarını dile getiren Polat kısa süre sonra düzenleyecekleri programla 14 belediye başkanının tamamını kamuoyuna tanıtacaklarını dile getirdi. 

SP GİK Üyesi Mustafa Balta ise,”Diğer partilerin adayları şan şöhret için yola çıkarken bizim adaylarımız Allah rızası için yola çıkıyor” sözleriyle başladı. Balta, “Tek derdimiz hakkı hakim kılmaktır. Biz Yalova Belediyesini aldığımızda ilk işimiz kapısına, ‘Rüşveti alanda melun, verende melun’ yazacağız. Bu sistem halkımızı mutsuz ediyor. Bu sistemi ortadan kaldıracak tek parti ise SP’dir” diye konuştu. 
SP Yalova Belediye Başkan Adayı Celal Korkmaz ise konuşmasına partililerin yoğun alkışları arasında başladı. Başkanlığın kendisine layık görülmesinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Korkmaz, “Biz ateşten bir gömleği giydik. Bunun farkındayız. Ben çıktığım bu zorlu yolda insanlarımıza faydalı hizmetler yapmayı görev bilip, ekibimiz ile birlikte canla başla çalışmayı vaad ediyorum. Önce İnsan dediğimiz bir mantıkla hazırladığımız sosyal projelerimiz var. Biz belediyeyi devraldığımızda seçtiklerinizi denetleyeceğiniz SEDE Projesini hayata geçirecek ve her zaman hesap verilebilirliği ön plana alacağız. Bu proje gereği olarak Belediye Başkanlarının birinci dereceden yakınları hiç bir belediye ihalesini alamayacaklar” dedi. 

Çok değerli Yalovalı kardeşlerim, Teşkilatımızın kıymetli mensupları, saygı değer basın mensupları. Hepinizi en derin sevgi ve saygılarım ile selamlıyorum. “ Çalışan Gazeteciler ” günü münasebetiyle siz basınımızın kıymetli mensuplarını, ayrıca tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. 
 Öncelikle İl Başkanlığı görevimden sonra Belediye Başkan Adaylığımı bana layık gören başta Genel Başkanım Prof. Dr. Mustafa Kamalak olmak üzere teşkilatımızın kıymetli mensuplarına teşekkürlerimi arz ediyorum.
Ateşten bir gömlek giydiğimin farkındayım. Bu yolda rabbim; en hayırlı hizmetleri yapmayı nasip etsin. Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadisi şerifinde; “ İnsanların en hayırlısı, diğer insanlara faydalı olandır “ buyuruyor. Bende bu yolda insanlarımıza en faydalı hizmetleri yapmayı görev bilip, ekibimiz ile birlikte canla başla çalışacağımızı vaad ediyorum. 
 “ ÖNCE İNSAN “ diyoruz.  Dolayısıyla yapacağımız çalışmalarımızın önceliği sosyal projeler olacaktır.  Yalovada yaşayan tüm kardeşlerimiz hangi düşünceye mensup olurlarsa olsunlar eşit mesafede hizmet götüreceğiz.
“ Seçtiklerini Denetle” (SEDE) projemiz var. Bugün gelinen noktada Belediye Başkanları patron millet de onun kölesi anlayışı mevcut. Bu mevcut anlayışı ortadan kaldırıp şeffaf ve dürüst belediyeciliği getireceğiz. İhaleler şeffaf olacak, kişiye özel ranta dayalı ihaleleri ortadan kaldıracağız. Belediye Başkanlarının birinci deredece yakınları ihale alamayacaklar. “ Seçtiklerini Denetle “ projemiz sayesinde Belediye Başkanı halk tarafından denetlenecek. 
Yolsuzluk ve rüşvetin diz boyu olduğu bu dönemde Allah nasip ederse halkımızın desteği ile Belediye başkanı olduğumda, Belediyenin giriş kapısına rüşvet alanda verende mel’undur yazısını asacağız. 
Milli Görüş Belediyeciliği Anlayışını Yalovamıza göstermek istiyoruz. Bir Döneme damgasını vuran Milli Görüş belediyeciliği tüm insanımızı kucakladı, eşit mesafede herkese hizmet etti. Binlerce Belediye Başkanımız oldu ama bir tane yolsuzluk dosyası olmadı. Şimdi ise bizim dışımızdaki 1522 belediye ve başkanlarına soruşturma açılmıştır. Bu  çok acıklı bir durumdur. Haktan uzaklaşan her bir kimse gönülden ve rahmetten de uzaktır. 
Kıymetli kardeşlerim, Bu sebepledir ki Milli Görüş ve Saadet Partimizin birinci kuralı;  “ Önce Ahlak ve Maneviyat “tır.  Bundan dolayı biz yalovamızı hakça ve halkımız ile yöneteceğiz. Yalovamız bizimle fark edilecek, farklı olacak, 3 büyükşehir arasında hak ettiği yere gelecek. Çünkü yalovamız ve insanımız en iyilerine layıktır. 

(ÇAĞRI) ;
Diğer partilerden aday olan kardeşlerime sesleniyorum;
Bu seçimler hizmet yarışı olsun söylem yarışı olmasın.
Tarih bizleri, hırsızlıklar ve yolsuzluklarla anmasın,
Çamur at izi kalsın düşüncesinde olmayalım.
Halkımız biz adayları, projelerimiz ve hizmetlerimiz ile ansın.

Her seçimin bir favorisi vardır. Unutmayalım ki maç 90 dakika ve her maraton zorludur. Her zaman güçlü olan değil, İNANANLAR  kazanır.
Bu seçimin galibi  Saadet Partisi olacaktır. Bu seçimin sürprizini Saadet Partisi yapacaktır.
Hizmet İstiyorsanız adres belli.  Saadet Partisi diyorum.
      Bu duygu ve düşüncelerimle Siz kıymetli Yalovalı Kardeşlerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                                         CELAL KORKMAZ
                                                                                                   SAADET PARTİSİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.