CHP’DEN BİRLİK BERABERLİK

Parti içi aday adayı belirleme sürecinde birbirlerine rakip olan CHP’liler bir araya gelerek birlik beraberlik mesajı verdiler.  Salman: “CHP Yalova’da yine ilklere imza atmaya devam ediyor. Birlik,beraberlik ve bütünlük adına en güzel görüntüyü, bugün burada birlikte veriyoruz.”

CHP’nin aday adaylarından Mehmet Gürel ilk kez CHP Yalova Belediye Başkan Adayı Vefa Salman’ı seçim ofisinde ziyaret ederek, küslük, kırgınlık olmadığını aksine adaylık sürecinde olduğu gibi partisinin kazanması için çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

vefa-salman-ile-mehmet-güler-2-int

Aday adaylıklarından vazgeçerek kendisine destek veren Ertan Şener ve Ahmet Yavuz ile birlikte Mehmet Gürel ve arkadaşlarını konuk eden Salman ise, CHP Yalova İl Örgütü geçmişinde pek görülmeyen bir adaylık süreci yaşandığına dikkat çekerek, aday adayı olan tüm arkadaşlarına örnek tavırlarından dolayı teşekkür etti.

Yanına aldığı arkadaşlarıyla birlikte partililere konuşan Salman, “Parti içindeki aday adaylığı süreci başladığında Ertan Şener ve Ahmet Yavuz kardeşlerimde bu olayın içindeydi. Öncelikle onlar, birlik beraberlik adına AKP’ye karşı güçlü olmak adına özveride bulundular. Bu CHP’nin geçmişinde geleneklerinde çok sık rastlanmayan, çok ender durumlardan bir tanesiydi. Daha sonra Mehmet kardeşim ile ben aday adayı olarak kaldık. Onunda dediği gibi geçmişte tatlı rekabetten dolayı dedikodu mahiyetinde şeyler söylendi edildi. Ama benim Mehmet kardeşimle aramda hiçbir zaman bir sorun çıkmadı. Biz kendisi ile telefonda sürekli görüştük. Bizim aramızdaki abi-kardeş ilişkisi siyaset var diye değildi. Dünde benim kardeşimdi bugünde kardeşim, yarında kardeşim olmaya devam edecek” dedi. Salman’ın bu sözleri salonu dolduran partililerden büyük alkış aldı.

Sözlerini “İleriye bakmanın tam zamanı” diyerek sürdüren Salman “Bu yolda kaybedilecek dakikamız dahi yok. İktidardaki Belediye yönetiminin yaptığı bütün yanlışları, herkese anlatın. Belediye imkânlarını nasıl kendi çıkarları için kullandığını söyleyin.

Şimdi de ortaya Kirazlı Sanayi Sitesi’nin ilerisinde 20 bin kişilik bir şehirden bahsediyor. Yüzme havuzlu, tramvaylı. Bakın bu da yalan! Sizi biraz geçmişe götüreyim. Benim siyasi hafızam fena değildir. 99’da seçildiğinde aynı şekilde Samanlı için bir proje söyledi. Tuttu; ‘Samanlı’yı uydu kent yapacağım’ dedi. Ne oldu; şimdi uydu-ruk kent oldu. Kirazlı’da da aynısı olacak. Ama işi gücü insanların gözlerini boyamak. Yalova halkını enayi yerine koymak. Ben bu sefer Yalova halkının, bunların yalanlarına kanacağına inanmıyorum. Ama bizimde özveriyle, yüreklilikle, büyük emek vererek çalışmamız bunları insanlara anlatmamız gerekiyor.

Ben her üç arkadaşıma, kardeşime de teşekkür ediyorum. CHP Yalova’da yine ilkleri imza atmaya devam ediyor. Birlik bütünlük adına en güzel görüntüyü bugün burada birlikte veriyoruz” şeklinde konuşarak tamamladı.

Gürel; “Hep beraber samimi bir şekilde bugün yola çıkmış olalım, ben sonuna kadar Vefa Ağabeyimin destekçisiyim, yanındayım.”

  

“Belediye Başkan Adayımız Vefa Salman’a destek vermek babında bugün buraya geldik” diyen Gürel ise, “Süreç içinde tatlı rekabetten dolayı bazı dedikodular ortaya çıkıyor. Şunun bilinmesini isterim; şahsım adına Belediye Başkan Adayımızı zorlayacak, sıkıştıracak, yavaşlatacak her hangi bir talebim, beklentim olmayacak. Bunları duyduğum için söylüyorum. Dedikodudan ibaret olduğunu bilmeniz için söylüyorum. Bütün samimiyetimle CHP’nin yerelde ve ulusalda iktidarını gerçekleştirmek için elimden gelen tüm çabayı bu altı aylık süreçte Belediye başkan adayı olmak için gösterdiğimiz gayret gibi göstermeye söz verdim” ifadelerini kullanarak birlik beraberlik mesajları verdi.

Partisinin Belediye Başkan Adayı Salman gibi mevcut belediye yönetimini eleştiren Gürel’in; “Yalova merkezde karşımızda kimliksel anlamda çok yozlaşmış olmasına rağmen, örgütsel anlamda seçim çalışmaları konusunda tecrübeli bir rakip var. Belediyenin imkânlarını da kişisel imkânları gibi hoyratça kullanabilen bir yapı var.

Belediye Başkan Adayımız, ona destek verecek partililerimiz, İl ilçe yönetim kurulları, örgütün içinde bu görevlerde bulunmuş insanların inancı ve tecrübesi belediye yönetimini almaya yeterlidir. Hep beraber samimi bir şekilde bugün yola çıkmış olalım” sözlerinin ardından CHP’liler Başkan Adayları Salman’ın Cumhuriyet Caddesi’ndeki seçim bürosu önünde birlikte topluca fotoğraf çektirdiler.  

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.