DAĞ, GÖVDE GÖSTERİSİ YAPARAK BAŞLADI

Çiftlikköy Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Metin Dağ, 30 Mart yerel seçim çalışmalarının startını bayanlarla verdi. 700’e yakın bayana hitap eden Başkan Dağ, “Bugüne kadar sizlerin desteğiyle başardık, yine sizlerin desteğiyle başaracağız” dedi.

DAG--GoVDE-GÖSTERİSİ-YAPARAK-BAsLADI-8-web6DAG--GoVDE-GÖSTERİSİ-YAPARAK-BAsLADI-6-web6DAG--GoVDE-GÖSTERİSİ-YAPARAK-BAsLADI-2-web6DAG- GoVDE GÖSTERİSİ YAPARAK BAsLADI-5

CHP tarafından yeniden aday gösterilen Çiftlikköy Belediye Başkanı Metin Dağ, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin startını Belediye Düğün Salonu’nda bayanlara yönelik düzenlenen toplantıyla verdi. CHP Çiftlikköy İlçe Kadın Kolları’nın organize ettiği kaynaşma çayına yoğun katılım oldu. Yaklaşık 500 kişi kapasiteli düğün salonuna çok sayıda Çiftlikköylü bayan akın etti. Salon yeterli gelmeyince ilave sandalyelerle takviye yapıldı.

DAG--GoVDE-GÖSTERİSİ-YAPARAK-BAsLADI-8-web6

Seçim Şarkıları Çok Beğenildi

Başkan Dağ’ın seçim şarkıları ‘Yaparız Bilirsin’ ve ‘Haydi Haydi Metin Dağ’ ile coşan bayanları İlçe Kadın Kolları Başkanı Nermin Baykal ve partili yöneticiler kapıda karşıladı. Eşi Songül Dağ ile birlikte salona alkışlarla adım atan Başkan Dağ, bayanları selamlayarak konuşmasını yaptı.

DAG--GoVDE-GÖSTERİSİ-YAPARAK-BAsLADI-7-web6

15 yıldır Çiftlikköy’e hizmet verdiğini belirten Metin Dağ, “Benim bu başarımda Çiftlikköy’de yaşayan bütün bayanların payı vardır. Bugüne kadar sizlerin desteğiyle başardık, yine sizlerin desteğiyle başaracağız” dedi.

Çiftlikköy’ün artık büyüdüğünü, 30 bin nüfusa yaklaştığını ve salonların yetmediğini belirten Dağ, yaptığı ve yapacağı çalışmaları kısaca anlattı. En başarılı ilçe belediye başkanı, en temiz ilçe belediyesi gibi pek çok ödül kazandıklarını ve başarılarının tescillendiğini kaydeden Dağ, şöyle devam etti:

DAG--GoVDE-GÖSTERİSİ-YAPARAK-BAsLADI-2-web6

“Eksiği olmadan hiçbir şey olmaz, mutlaka eksiğimiz olacaktır. Söz verip de yapamadıklarımız olabilir. 15 yıl boyunca durmadan yol, kanalizasyon, su hattı yaptık. İlçemiz geliştikçe bu ihtiyaçlarımız da hiç durmadı. 40 tane çocuk parkı yaptık. Her mahallemize hizmet götürdük, hiçbir mahallemiz arasında ayrım yapmadık”

Kadınlara hitap eden Dağ, “Birileri diyor ki ak icraatı getireceğiz. Buradan söylüyorum. Bir otobüs tutayım ve hepinizi iktidar partisi belediyelerinin olduğu yerleri gezdireyim. Oradaki insanlara soralım. Eğer Çiftlikköy’ün o bölgelerden bir tane eksiği varsa sizden oy istemeyeceğim. Ancak ben o bahsedilen bölgeleri de geziyorum. Oralarda beni gören herkes Çiftlikköy Belediyesi’nin başarısından bahsediyor. Bu da beni gururlandırıyor. Biz 15 yıldır milletin bir kuruşunu bile israf etmeden, devletten hiçbir ekstra yardım almadan pek çok iş başardık” dedi.

‘Piril Piril’ Demiştim

Kendisinin ilk göreve geldiğinde halka iki söz verdiğini anımsatan Dağ, şunları söyledi:

“Telefonumu ve makam kapımı kimseye kapatmayacağım demiştim. Bugüne kadar da kapatmadım. Gecenin dördü bile olsa başı sıkıştığında bu halk beni arayabiliyor. Ben ‘Başkan Metin’ olmak yerine kardeşiniz, ağabeyiniz, oğlunuz Metin olmayı tercih ettim. Bir diğer sözüm de ‘Çiftlikköy’ü piril piril’ yapmaktı. Benim hiçbir zaman şivemle ilgili sorunum olmadı. Aslımı da hiç inkar etmedim. O zaman ‘piril piril’ demiştim. 15 senede Çiftlikköy’ü gerçekten pırıl pırıl yaptım. Bunun en yakın şahidi sizsiniz”

Dağ, son olarak “Şimdi araba iyi giderken şoförü indirelim, acemi şoföre teslim edelim derseniz 5 seneniz boşa geçer. Yani işin ehli olmuş, bu işin profesörü olmuş, hizmetlerini zamanında yapan bir belediye başkanı varken farklı arayışlara girmek Çiftlikköy’e zarar verir” dedi.

Dağ, daha sonra bayanları selamlayarak salondan ayrılırken sahneye Yalova sahnelerinin sevilen ismi Eşref Üstün çıktı. Başarılı sanatçı söylediği şarkılarla Çiftlikköylü bayanları coşturdu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.