İMAR SORUNLARI VE DEPREMSELLİK KONFERANSI YAPILDI

Yalova Platformu’nun düzenlediği, Yalova’da İmar sorunları ve depremsellik konferansı, 11 Ocak Cumartesi günü, saat 13:30’da Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleşti.
Konferansa; Yalova Vali Yardımcısı Hasan Gürsoy, Yalova Üniversitesi’nden Prof. Tayyip Recep Eren,  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Yalova Temsilcisi Mahmut Renkler, Yalova Mimarlar Odası Başkanı İsmail Hakkı Gültekin, Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bora Yalçın, Yalova Cem Vakfı Başkanı Sinan Giray, Yalova Platformu ve çevreye duyarlı vatandaşlar katılım sağladı.

imar-sorunları-ve-depremsellik-konferansı

Yalova’da İmar sorunları ve depremsellik konferansı’nın sunumunu, Jeofizik Müh. Yazar Prof. Dr Övgün Ahmet Ercan ve Şehir plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık yaptı.

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan kimdir?

Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan 1948’te Aydın Nazilli’de doğdu. 1970 yılında İstanbul Üniversitesi Jeofizik Bölümü’nde okudu. 1973 yılında Stanford Üniversitesi’nde master yaptı. 1975 yılında Colorado School Of Mines, Doctor Of Philosophy ve 1980’de Massachussets Institute Of Technology’de doktora sonrası uzmanlığını tamamladı. 1989 yılında doçent, 1989 yılında profesör oldu. Ahmet Ercan İstanbul’da yaşıyor.

 

Şehir plancıları Odası Bursa Şubesi Başkanı Füsun Uyanık kimdir?

1 Mayıs 1968 Mudanya- Trilye’de doğdu. 1985 yılında Bursa Kız Lisesi’nden,  1991 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden mezun oldu. 

1994 yılına kadar Silivri Belediyesi’nde çalıştı. Halen Bursa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde şehir plancısı olarak çalışmaktadır. 2008 yılından beri TMMOB Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yalova bir deprem gördü ama gelecekte de görecektir’

Her yurttaşın, ülkenin hem siyasi yapısına, hem de çevresine duyarlı olması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, ‘Yalova bir deprem gördü ama gelecekte de görecektir. Allah esirgesin diye bir olay yok. Bu suçlar Allah’a ait değil. Depremle ilgili suçlar belediyeye, şehir plancılara ve çevreye duyarlılığı olmayan insanlara ait. Allah bizi bunlardan korusun. Bizim söküklerimizi, deliklerimizi, Allah’ın kapatacak hali yok. İnşallah deprem olmaz lafı, yaradılışa inanmamaktır. Deprem yerin diriliğini gösterir. Bir gün deprem olmadığında yer donmuş olacaktır. Depremler oldukça yer yuvar yaşıyordur’ dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.