SALMAN’DAN KOÇAL’A: EN ADİL ADALET HALKIN ADALETİDİR

CHP Belediye Başkan Adayı Vefa Salman, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın açıklamalarına yanıt verdi. Koçal’ın 15 yıl süresince kendisi hakkında açılmış soruşturmanın bulunmadığı, “CHP’nin herhangi bir konuda şüpheleri varsa, bildirsinler kendi imzamla müfettiş çağıracağım” yönündeki açıklamalarına Vefa Salman’dan yanıt geldi.

 

Salman “ Yalova Kamuoyu  Sayın Koçal’ın bu açıklamalarını yeni yıl şakası olarak yorumluyor.  Koçal’da 2013’ün son şakasını yapmış. Zaman aşımına uğrayan davaları ve devam eden İnkilap ve Arboretum sürecini görmezden geliyor. AKP İl Başkanı ve AKP’nin eski belediye başkanının kendisi hakkında yapılan suç duyurularını, mahkemeye başvurmalarını ise nedense unutuyor. Sayın Koçal, varsa bir usulsüzlük, müfettişi kendisinin çağıracağını söylüyor. 2009’dan buyana Yalova belediyesine gelen müfettişlerin kaç defa inceleme yaptığını ve sonuçlarını Yalova kamuoyu çok iyi biliyor. Ancak asıl adaletin halkın adaleti ve kamu vicdanı olduğunu kendisine bir kez daha hatırlatmak isterim ve şu sorumun yanıtını almak isterim 19 Mart ta Yalova Adliyesinde hangi davası var” dedi

 

Salman: “Müfettiş Çağırmana Gerek Kalmayacak”

Türkiye ve Yalova kamuoyunun Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında Polislerin ve savcıların nasıl görevden el çektirildiğini hatırlatan Salman ”Müfettiş çağırmana gerek kalmayacak Sayın Koçal. Çünkü, 30 Mart günü en adil adaletin halkın adaleti olduğunu sizlerde göreceksiniz” dedi.

 

Koçal’ın “CHP’nin Yalova’daki Adayı ortalıkta yok” açıklamasına yanıt veren Salman “ Sizlerin beni görmemeniz kadar doğal bir sonuç olamaz Sayın Koçal, çünkü halkın içine çıkmaya yüzünüz yok,  ben ve ekip arkadaşlarım Yalova’da rant gruplarıyla değil, Rüstempaşa Mahallesinde Esnaf Mehmet’in, Bağlarbaşında gecekonduda oturan işçi Ahmet’in, İsmetpaşa Mahallesinde oturan yoksul Fatma ablanın yer sofrasında bir aradayız. Beni görmek istersen, buralara bakacaksın, ayrıca biz senin gibi belediye olanaklarını kendimiz için kullanmıyoruz.” dedi.

 

“İnce’yi, Bando Ve Çiçeklerle Karşılayan Kimdi?”

CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin hem Yalova’nın hem Türkiye’nin gururu olduğunu,  İnce’nin siyasi rakibinin de Başbakan olduğunu hatırlatan Salman “ Daha dün belediye bandosuyla, çiçeklerle karşıladığınız, övgüler yağdırdığınız Milletvekilimizin Yalova’da gezmediği sokak, sıkmadığı el kalmamıştır. Yalova’nın Altınova’dan Armutlu’ya kadar tüm sorunlarını verdiği önergelerle, TBMM’de yaptığı konuşmalarla gündeme getirdiğini görmezden gelmeniz abesle iştigaldir.” dedi.

 

“Hacı Yatmazlar Değil, Millet Bizim Muhatabımız”

Mevcut belediye başkanının, Muharrem İnce’ye ve kendisine akıllarınca cevap vermeye çalıştıklarını söyleyen  Salman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Suçluluk sendromları bu demeçlerinde gizli. Her yaptıkları meşhur hacı yatmaz dubaları gibi.Yap boz yatırımlar, Yalovalının cebinden boşa harcanan milyonlar, yandaş taşeronlara yatırım adı altında işler.

Ayrıca Muharrem İnce Yalova’da köy evinde oturuyor. Yalova’nın bütün ilçelerinde, beldelerinde ve köylerinde ayak basmadık yeri yok. Halkını kandırmadı. Siz halkı oy alırken başka türlü, AKP’ye geçince başka türlü kandırdınız. AKP’li oldunuz, ama aklanmadınız”,

 

“Yalova’nın Yandaşlara Rant Sağlayan Ütopik Projelere İhtiyacı Yok”

Cumhuriyet ve değerlerine her fırsatta saldırıldığına dikkat çeken Salman” Cumhuriyetin Yalova’ya en büyük kazanımı olan TİGEM arazileri bünyesinde yapılan yatırımları övgüyle söz ederken, Cumhuriyet’in kazanımı olan bu toprakları görmezden geliyorsunuz.  Unutmayın ki, 90 yılda ne yaptınız suçlamasının altında yatan, gerçek Cumhuriyet değerleri ve Atatürk’ün Yalova halkına bağışladığı bu toprakları görmezden gelmenizdir. Bir kez daha unutmayın ki, sizlerin varlık nedeni de Cumhuriyet’tir İşte bu toprakların bir parçası olan Arboretum ile ilgili niçin tek kelime cevap veremiyorsunuz?  Şimdi ise 20 bin kişilik “Ütopik Kent“ projeniz kelimenin tam anlamıyla ütopik, Yalova’nın yandaşlara rant sağlayan Ütopik Projelere İhtiyacı Yok. Yalova’nın gerçek yatırımlara ihtiyacı vardır” dedi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.